Дрони атакували завод «Енергія» у Росії: це ключовий постачальник у  виробництві багатьох озброєнь

У ніч на 23 травня група далекобійних дронів уразила російське підприємство ПАТ «Енергія» у Єльці Липецької області.

Завод "Енергія". Джерело фото: militarnyi.com
Завод "Енергія". Джерело фото: militarnyi.com

Як пишуть російські пабліки, місцеві жителі повідомляють, що чули понад 10 вибухів. За словами очевидців, принаймні декілька безпілотників досягли своєї цілі.

Губернатор Липецької області Ігор Артамонов заявив, що в промисловій зоні впали уламки, спричинивши загоряння. Також він повідомив про вісім постраждалих і евакуацію.

ПАТ «Енергія» — найбільше в Росії підприємство, що спеціалізується на виробництві хімічних джерел струму. "Від пальчикових батарей до джерел струму для ракет "Булава та космічних апаратів — все це роблять на єлецькому підприємстві "Енергія". Завод працює з 1941 року", — писали раніше місцеві ЗМІ.

Завод є ключовим постачальником у  виробництві десятків видів озброєнь та аерокосмічній галузі. Продукція заводу широко використовується у різних секторах, включаючи оборонну промисловість, цивільну авіацію, морський транспорт та енергетичний комплекс.

За словами керівника Центру протидії дезінформації Андрія Коваленка, завод виготовляє:

«Енергія» є постачальником Міністерства оборони РФ, а також співпрацює з іншими державними структурами, такими як Роскосмос, МВС, ФСБ, МНС та Газпром. Продукція заводу використовується в системах зв’язку, управління, РЕБ, БПЛА, а також у виробництві ракет «Іскандер» і «Кинджал».

ПАТ "Енергія" за підсумками 2024 року наростило випуск товарної продукції майже вдвічі.

Завод перебуває під санкціями ЄС, США, Японії та інших країн через його значення для російського військово-промислового комплексу.

Це дратує, і ми це знаємо. Але це дуже важливо.
Texty.org.ua потребують вашої підтримки.

Ми робимо те, на що не наважуються інші. Розкриваємо схеми пропагандистів, називаємо імена зрадників, показуємо справжні масштаби катастроф, стаємо ворогами найвпливовіших людей світу. Наприклад, Ілон Маск писав у своєму твіті, що нас треба прирівняти до терористів. За більшістю наших матеріалів із журналістики даних — місяці кропіткої роботи й сотні перевірених джерел інформації. Ми не залежимо від політичних примх мільйонера-власника. Ніхто не може вказувати нам, чого не говорити чи про що не повідомляти.

атака на РФ впк рф дрони

Знак гривні
Знак гривні