Велика Британія запровадила масштабні санкції проти Росії
Велика Британія оголосила про запровадження масштабних санкцій проти Росії після того, як Путін здійснив свою найбільшу в історії атаку безпілотників на Україну.

Про це повідомляє сайт британського уряду.
Обмеження торкнуться 100 санкційних цілей у російських військових, енергетичних, фінансових секторах та тих, хто веде інформаційну війну Путіна проти України.
"У суботу Росія випустила 273 безпілотники по українських містах, що стало найбільшою дроновою атакою за час війни. Внаслідок удару по автобусу на Сумщині загинуло дев'ять цивільних осіб.
Путін досі не запровадив повне, безумовне припинення вогню, до якого закликав президент Трамп і яке президент Зеленський підтримав понад два місяці тому.
Сьогоднішні заходи запроваджують санкції проти ланцюгів постачання смертоносних російських систем озброєння, зокрема ракет «Іскандер».
Це допоможе зберегти життя українців і зміцнити нашу спільну безпеку", — йдеться у повідомленні.
У британському уряді наголошують, що санкції Великої Британії та інших західних країн суттєво впливають на економіку Росії. ВВП Росії скоротився у першому кварталі року, а невійськова економіка вже деякий час перебуває в рецесії. Витрати на безпеку та оборону становлять зараз понад 40% федерального бюджету, і Путіну довелося підвищити податки та скоротити соціальні видатки, щоб продовжувати війну.
Читайте також: Удар по тіньовому флоту РФ. В ЄС погодили 17-й пакет санкцій проти Росії
Запроваджені Британією санкції охоплюють 46 фінансових установ, що сприяють обходу санкцій з боку Росії, Санкт-Петербурзьку валютну біржу, а також Російське агентство зі страхування вкладів, яке страхує російські банки. Ці нові санкції ще більше ізолюють російську економіку та порушать джерела її доходів.
Велика Британія також запроваджує санкції ще проти 18 суден із «тіньового флоту», що перевозять російську нафту, а також проти осіб та структур, які сприяють їхній діяльності. Прем’єр-міністр оголосив про 110 санкцій, пов’язаних із тіньовим флотом, напередодні свого візиту до Києва на початку цього місяця.
Серед нинішніх цілей — Джон Майкл Ормерод, громадянин Великої Британії, який закуповував судна для російського тіньового флоту, а також двоє російських капітанів танкерів із цього флоту. Ці заходи накладають персональну відповідальність на тих, хто підтримує торгівлю російською нафтою.
Обмеження також спрямовані проти ще 14 членів Агенції соціального проєктування (Social Design Agency, SDA), яка здійснює фінансовані Кремлем інформаційні операції з метою підриву суверенітету, демократії та верховенства права в Україні та в усьому світі.
Велика Британія вже запровадила санкції проти SDA та кількох її керівників у 2024 році. Тепер під санкції потрапляють усі рівні цієї організації.
Велика Британія також співпрацює з партнерами щодо посилення цінової стелі на нафту, яка обмежує ціну, за якою Росія може продавати свою нафту, якщо вона транспортується із використанням послуг G7 — таких як страхування і перевезення. Зараз переглядається рівень ціни у $60 за барель, з метою знизити його ближче до собівартості виробництва, завдаючи удару по нафтових доходах Путіна.