Корпус «Хартія» сформує батальйони ППО та логістики. Оболєнський розповів деталі (ВІДЕО)
У Другому корпусі «Хартія» Національної гвардії планують сформувати батальйони логістики та протиповітряної оборони.

Про це повідомив командир корпусу Ігор «Корнет» Оболєнський.
"Що стосується тилових зон, у корпусі буде створено батальйон, який буде розгорнутий до полку підтримки, на якого покладається ця відповідальність. Це пророблення доріг, їх прикриття, їх маскування й організація логістики, повністю", — розповів Оболєнський.
"Також у корпусі буде створено, починаючи з батальйону, ППО", — додав він. Командир зазначив, що підрозділ ППО вже поступово переходить від використання традиційних засобів — таких як ЗУ-23-2 чи переносні зенітно-ракетні комплекси Stinger — до новітніх технологій, зокрема зенітних дронів.
Такі системи, за словами «Корнета», здатні ефективно захищати не лише передову, а й тилові райони.
Водночас перехоплення безпілотників за допомогою інших дронів значно дешевше, ніж пуски ракет з ПЗРК. "Якщо раніше постріл стінгера коштував 100 000 доларів, то зараз це коштує 1,5-2 000 доларів", — пояснив військовий.
Він також розповів, що українські пілоти навчилися ефективно збивати дронами розвідувальні безпілотники росіян.
«Основна задача — “потушити” очі противнику, якщо він не бачить, ми можемо і пересуватися, і бути в безпеці. В корпусі “Хартія” на це дуже великі сподівання», — сказав Оболєнський.
Він також додав, що наразі дрони забезпечують понад 60% функцій на полі бою — від розвідки й мінування до доставки провізії та ураження цілей. За його словами, на фронті зараз також активно використовують автоматичні турелі.
«Корнет» наголосив, що пріоритет командування — максимальна безпека особового складу і побудова такої смуги оборони, де участь бійців зводиться до мінімуму.
Читайте також: ЗСУ переходять на корпусну систему: які тут переваги та виклики,— Мік Раян
Нагадаємо, що 13-та бригада «Хартія» стала основою нового корпусу Національної гвардії.
До його складу увійшли 3-тя бригада оперативного призначення «Спартан», 4-та бригада оперативного призначення «Рубіж», 17-та Полтавська бригада «Рейд» та 18-та Слов’янська бригада.
Створення корпусів — це частина реформи управління Сил оборони, у рамках якої здійснюється перехід від тимчасових органів управління військами (оперативно-тактичних угруповань і тактичних груп) до корпусної системи.
Читайте також: Армійські корпуси: можливості та ризики вкрай потрібної реформи