Скільки українців користується штучним інтелектом у роботі та побуті, — опитування

Українці добре обізнані щодо штучного інтелекту, але мало використовують його можливості.

Про це свідчать дані опитування КМІС.

За даними опитування, реальне використання ШІ серед українців залишається обмеженим: 64% населення не використовують взагалі, з них:

Ще 9% опитаних пробували користуватися ШІ, але не впровадили його у повсякденне життя.

Лише 26% респондентів мають досвід практичного використання ШІ, з них:

Читайте також: Які професії найактивніше користуються ШІ і яка глибина його використання, — дослідження

"Ці цифри свідчать про високий рівень обізнаності про ШІ (88%), але водночас і про значний розрив між знанням і практикою. Лише кожен восьмий українець активно інтегрував ШІ у своє повсякденне життя, а частка регулярних користувачів (щонайменше раз на тиждень) становить 17%", – зазначають соціологи.

Читайте також: Як різні країни розвивають національний штучний інтелект для ефективнішої роботи уряду

Вони також додають, що результати дослідження свідчать про сильну залежність використання ШІ від віку респондента. Найвищий рівень регулярного використання зафіксовано серед молоді 18-29 років – понад половина (54%) цієї групи регулярно користуються ШІ. У категорії 30-44 років цей показник становить лише 21%, а серед людей віком від 60 років – лише 4%.

Чоловіки суттєво частіше користуються ШІ – серед них 23% регулярних користувачів, а серед жінок – лише 13%.

Мешканці міст значно активніше використовують ШІ, ніж мешканці сіл. Серед загалом міського населення (мешканці СМТ та міст будь-якого розміру) рівень регулярного використання становить 21%, тоді як серед сільського населення – лише 9%.

Сприйняття ШІ

Найбільша частка респондентів (45%) висловлює побоювання щодо ШІ, вважаючи, що він містить значні ризики та може призвести до серйозних проблем або навіть катастроф.

Водночас 39% опитаних мають позитивне бачення – вони вважають, що ШІ сприяє прогресу й наближає людство до кращого майбутнього.

Загалом, баланс між оптимістами і песимістами щодо ШІ зміщений у бік обережного або критичного сприйняття, за винятком молоді.  У групі 18-29 років 63% оптимістів і тільки 30% песимістів.

Читайте також: Новий робот Vulcan викликає побоювання щодо масової втрати робочих місць (ФОТО)

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування упродовж 14 лютого – 4 березня 2025 року серед 1029 респондентів.

ШІ опитування соціологія технології

Знак гривні
Знак гривні