"Путін не зупиниться". Байден оцінив "мирну" політику Трампа щодо РФ і України
Джо Байден в інтерв'ю BBC заявив, що тиск адміністрації Трампа на Україну з вимогою віддати території Росії є "сучасною політикою умиротворення".

Байден сказав, що президент Росії Володимир Путін вважає Україну частиною РФ, і "будь-хто, хто думає, що він зупиниться", якщо певну територію віддадуть у рамках мирної угоди, "просто дурень".
Експрезидент США також додав, що його турбує розпад відносин між США та Європою за президентства Трампа, що, за його словами, "змінить сучасну історію світу".
Підтримка України
Байдена запитали, чи надав він достатньо підтримки Києву, щоб забезпечити перемогу, чи лише стільки, щоб чинити опір повномасштабному вторгненню Росії.
За три роки великої війни Білий дім за Байдена змінив свою позицію щодо використання зброї, яку постачають США, і з часом скасував деякі обмеження.
"Ми дали їм усе необхідне для забезпечення їхньої незалежності, ми були готові відповісти більш агресивно, якщо Путін знову вживе заходів", – сказав він.
Байдена також запитали про коментарі адміністрації Трампа, які пропонували Києву відмовитися від частини території, щоб забезпечити мирну угоду, яка покладе край бойовим діям.
"Це сучасна політика умиротворення", – сказав експрезидент США, маючи на увазі політику колишнього прем'єр-міністра Великої Британії Невілла Чемберлена, який наприкінці 1930-х років намагався задовольнити вимоги Адольфа Гітлера у невдалій спробі уникнути тотальної війни в Європі.
Він також висловив стурбованість тим, що "Європа втратить довіру до впевненості Америки та її лідерства".
Байден сказав, що лідери континенту "поставили собі питання: що ж мені тепер робити?... Чи можу я покластися на Сполучені Штати? Чи будуть вони там?"
Про Путіна і сварку в Овальному кабінеті
Обговорюючи Путіна, Байден сказав: "Я просто не розумію, чому люди думають, що якщо ми дозволимо диктатору, бандиту, взяти значні ділянки землі, які йому не належать, то це його задовольнить. Я не зовсім розумію".
Він також висловив побоювання, що деякі країни НАТО, які межують з Росією, можуть "просто сказати, що ми повинні піти на компроміс" з Путіним, якщо Україна, зрештою, відмовиться від територій.
Трамп опирався продовженню військової підтримки США, яку Байден надавав Україні, стверджуючи, що його мета — припинити кровопролиття. Раніше він заявив, що Зеленський грав із Байденом, "як на скрипці".
Напруженість між Білим домом та українським лідером досягла крайньої точки у лютому, коли Трамп і Венс під час зустрічі в Овальному кабінеті тиснули на Зеленського та вимагали від нього більшої вдячності за підтримку США.
"Я вважаю, що те, як це відбулося, було дещо нижче рівня Америки", – сказав Байден про зустріч.