У Держдепі США заявили про зміну підходу до переговорів з Україною та Росією

Сполучені Штати більше не будуть виконувати роль посередника в переговорах із Росією та Україною. Обидві сторони мають домовитися самі.

Теммі Брюс. Фото: Держдеп США
Теммі Брюс. Фото: Держдеп США

Про це заявила на брифінгу речниця Державного департаменту США Теммі Брюс.

"Суть змін полягає в тому, що ми не будемо літати по всьому світу, щоб проводити посередницькі зустрічі. Тепер це справа двох сторін, і зараз саме той час, коли їм потрібно представити і розробити конкретні ідеї щодо того, як цей конфлікт має завершитися. Це буде залежати від них", — сказала спікерка Держдепу.

За її словами, що у світі є й інші регіони, які потребують уваги.

"Президент хоче, щоб кожна дія, яку ми робимо як нація, була дипломатичною, він — очевидно, через прихильність до цього підходу — робить це. Але він також знає, що є інша частина світу, ціла земна куля, яка потребує певної уваги.

Держсекретар також ясно дав зрозуміти: наш стиль зміниться, зміниться методологія того, як ми робимо свій внесок у цю справу, оскільки ми не будемо посередниками", — додала вона.

Відповідаючи на запитання, чи готові США запровадити вторинні санкції проти покупців російської нафти, аналогічні заходам проти Ірану, речниця Держдепу сказала, що президент США Дональд Трамп "знову висловив готовність діяти в цьому напрямку. Щодо характеру — очевидно, ми не скасовуємо жодних санкцій, які зараз існують".

Читайте також: Трамп змінив ставлення до Зеленського і риторику щодо Путіна завдяки Макрону та Стармеру, — Politico

Брюс заявила, що ідея і попередньої адміністрації США полягала в тому, що з Росією не розмовляли щонайменше три роки.

Натомість, за її словами, підхід Трампа і Рубіо полягає в тому, що "з людьми потрібно розмовляти — віч-на-віч, сам на сам".

"Я не збираюся вгадувати, що саме обговорюватимуть президент Трамп і Путін. Я знаю, що президент Трамп робить це не просто так, а для того, щоб покласти край кровопролиттю і різанині.

Я не думаю, що ми маємо дивитися на угоду щодо корисних копалин як на заяву про Росію, або якщо ви говорите з Путіним телефоном, це не є заявою про щось інше. Трамп дуже чітко сформулював свою місію, і ми маємо дивитися на це через цю призму", — заявила Брюс.

Читайте також: 57 мінералів і військова допомога США. Про що йдеться в угоді про надра (ТЕКСТ)

Вона також додала, що так звана угода про надра, яку підписали Україна та США, "є настільки важливою, що вона буде мати значення для поколінь, вона матиме значення для України на кожному етапі і забезпечить таку національну безпеку, яку ніщо інше не могло б забезпечити, коли йдеться про те, як світ дивиться на Україну".

держдеп дипломатія мирні переговори сша

Знак гривні
Знак гривні