Перемир'я дуже близько, але навряд воно стане перемогою для України — The Telegraph
Смерть Папи Римського Франциска звела Дональда Трампа та Володимира Зеленського віч-на-віч уперше після їх невдалої зустрічі в Овальному кабінеті в лютому. Обидві сторони назвали свою 15-хвилинну дискусію продуктивною, а Зеленський назвав її потенційно «історичною».

Про це пише The Telegraph.
Видання зазначає, що заяви президента США Дональда Трампа і президента України Володимира Зеленського після зустрічі у Ватикані можуть свідчити про те, що перемир'я у війні близьке як ніколи, але воно навряд чи стане перемогою для України.
"На цьому етапі поступки України неминучі й Росія має перевагу у війні на виснаження. Трамп не буде рішуче втручатися в цю війну, і навіть у випадку неможливого сценарію, коли він раптом оголосить про намір ввести американські війська — приблизно єдиний спосіб, яким зараз можна зупинити Путіна, — він знає, що західноєвропейські країни не підуть за ним у бій. У них самих закінчуються боєприпаси, і протягом десятиліть їм бракувало духу захистити власний народ, не кажучи вже про народ далекої країни.
Попри надзвичайний героїзм українських солдатів на полі бою і процвітаючу індустрію озброєнь, особливо у виробництві безпілотників, Україна не в змозі вічно стояти наодинці", — йдеться у матеріалі.
Видання додає, що схоже, в України немає іншого вибору, окрім як вести переговори на основі останніх мирних пропозицій Трампа, що передбачає фактичну поступку більшої частини території, окупованої РФ.
Наразі Вашингтон демонструє, що здається, що Путін погодиться на пропозиції Трампа, особливо після загрози введення нових санкцій. Йому необхідно порівнювати продовження війни з тими збитками, яких вона завдає російській економіці.
Проте якщо буде досягнуто припинення вогню, позиції російського диктатора посиляться і зміцняться.
"У Москві він міг би легко представити це як перемогу. Не має великого значення, чи вважають росіяни такий результат справедливою компенсацією за величезні втрати, яких вони зазнали, і за значну шкоду, завдану їхньому рівню життя.
Тим часом позиція самого Зеленського буде хиткою. Якщо він погодиться на припинення вогню і втрату величезних ділянок української території, до якої, ймовірно, призведуть переговори, важко уявити, що він залишиться президентом надовго. Путін, звичайно, буде активно готуватися до такого результату і будуватиме плани щодо використання хаосу, який може настати після цього", — зазначається у статті.
При цьому, наголошує видання, ситуація в Україні показала слабкість НАТО, і глава Кремля побачить у цьому "зелене світло" для своєї майбутньої агресії. Те саме і щодо Китаю, Ірану і будь-яких інших режимів, які хочуть виступити проти Заходу.
"Немає нічого радісного в розморожуванні відносин між США та Україною, якщо кінцевий результат — зрада — залишається, по суті, тим самим", — підсумовує The Telegraph.