Тероризм як бізнес. Перехід на суто монетарний підхід дозволив росіянам збільшити кількість терактів в рази
Замість ідей «русского міра», обіцянок кар’єрного зростання в разі окупації останнім часом росіяни роблять акцент виключно на гроші
Якщо ми почитаємо зведення СБУ за останні півтора року, то майже всюди знайдемо згадку про те, що учасники терактів шукали швидкого заробітку. Зміщення акценту саме на гроші дало змогу росіянам масштабувати підривну діяльність. Таких агентів не шкода й підірвати. І міняти їх на українських полонених не потрібно.


У 2024 - 2025 роках ми бачимо різке зростання кількості терактів. Саме тоді росіяни масово через Телеграм почали виходити на людей, які, з одного боку, хронічно потребують грошей тут і тепер, а з другого — не надто розумні, щоб збагнути, якими наслідками їм це загрожує. Йдеться про наркозалежних, безробітних та криміналітет. Інша категорія, на превеликий жаль, — це молодь, дуже часто неповнолітня.
Детальніше про це читайте у нашій статті тут.
Росіяни використовували дітей завжди. Але все ж таки раніше їм відводилася допоміжна роль — дзвонити з погрозами підриву різних адміністративних будівель і громадських місць, шпигувати за українськими військовими і технікою.
Нині ситуація погіршилася. Неповнолітніх стали залучати не лише до підпалів авто чи руйнування інфраструктури, а й до підготовки терактів чи й участі в них як безпосередніх виконавців.
Звісно, йдеться не про всіх, а лише про тих, хто піддався на трюки та вмовляння вербувальників.