"Мрія" для шкіл. Які новації охоплює цифрова освітня система: розбір функціоналу
Мрія – це система, яка допомагає реформувати освіту в Україні, зменшуючи бюрократію і покращуючи управління школами. Система надає інструменти для вчителів, батьків та учнів, включаючи електронні журнали, дашборди для батьків і дітей та освітній документ Мрія ID.
Про це у колонці для 24 каналу пише віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Texty.org.ua наводять фрагмент матеріалу у вигляді прямої мови урядовця.

Функціонал Мрії
З початку навчального року Мрія була в масштабному бета-тесті в 40 школах із шести областей. За цей час адміністрації шкіл, учителі, батьки і діти повноцінно використовували Мрію в навчальному процесі. А наша філософія розвитку Мрії полягає в тому, що ми ставимо сотні запитань, щоб отримати фідбек і врахувати його в розвитку екосистеми.
Уже зараз Мрія доступна для школи в кожному місті й селі. Паралельно ми працюємо над тим, щоб у Мрії було ще більше нового функціоналу, який прибере бюрократію із життя вчителів, допоможе батькам краще розуміти успіхи дитини, а дітям – самореалізуватися й стати тими, ким вони хочуть бути.
Для вчителів
Перший важливий функціонал Мрії – електронний журнал для вчителя. Учителі можуть виставляти оцінки швидко й легко, а якщо потрібно – навіть "олівчиком", щоб потім відредагувати. А скоро з'явиться покращена функція – автоматизоване виставлення оцінок. Система на основі отриманих оцінок автоматично пропонуватиме бали учнів – і вчитель зможе виставити їх в один клік усьому класу, якщо згоден із калькуляцією.
У Мрії вчителі можуть вносити й змінювати календарно-тематичні плани, публікувати домашні завдання, а батьки – переглядати деталі уроків, щоб розуміти, що саме проходять їхні діти і як їх підтримати.
Для батьків
У Мрії вдосконалили дашборд для батьків і дітей, який показує ключові деталі про навчання: середні бали з предметів, відвідуваність, які моменти потребують особливої уваги, а в яких діти розкривають свої сильні сторони.
У Мрії ми сфокусовані не просто на оцінках, а на розумінні динаміки навчання. Щоб дитина бачила, як щоденні зусилля впливають на її шлях до мети – наприклад, вступу в університет. А батьки – не просто бачили цифру, а розуміли, що за нею стоїть.
Для дітей
У Мрії доступний освітній документ Мрія ID, план дня, відображаються домашні завдання й статуси виконання, результати навчання тощо. З нового навчального року впровадимо гейміфікацію, щоб діти могли збирати вогники за виконані домашні завдання, а за виконання навчальних завдань у спеціальному розділі отримували внутрішню валюту – Мрійки. Їх можна обміняти на подарунки від партнерів: квитки в кіно, майстеркласи, VR-квести тощо.
Окрім цього, у Мрії вже доступна бібліотека контенту на 5 000+ відео й аудіо – окремий контент для вчителів, батьків та учнів.
Адміністрація школи
Мрія вже спрощує управління школою. Для адміністрації є зручний огляд роботи вчителів у кілька кліків, без довгих пошуків у журналах. Уже з травня школи отримають більше аналітики та звітів про навчальні досягнення, відвідуваність, виписки оцінок, ефективність учителів. Усе – в одному кабінеті. Це мінус бюрократія і плюс фокус на дітей.
Штучний інтелект у Мрії
Ми інтегруємо штучний інтелект майже в кожен наш проєкт. Мрія не виняток. У травні інтегруємо AI-рекомендації. Схоже, як це працює в YouTube, тільки з фокусом на розвитку дітей. Система рекомендуватиме контент, ураховуючи результати дитини в школі, а також її інтереси. Ураховуватиме поведінку: що дитина переглядає, зберігає, лайкає. Усе це впливає на рекомендації, тож Мрія пропонуватиме дітям контент та релевантні матеріали, які допоможуть усебічно розвиватися з фокусом на власних інтересах.
Також ми вже розробили та впроваджуємо функцію генерування тестів: за допомогою ШІ вчителі зможуть генерувати тести в декілька кліків, а не створювати їх вручну в Google-формах чи Microsoft Word, шукати в інтернеті або питати в колег.
ШІ використовуватиме дані з деталей уроку, матеріали з підручника та методичні підходи до створення тестів, а також зможе генерувати тести на базі персональних напрацювань учителів.
Як під'єднати Мрію
Уже цьогоріч плануємо доєднати до Мрії близько двох тисяч нових шкіл. 1000 шкіл подала заявки на під'єднання до Мрії. Понад 150 – у процесі. Команда Мрії допомагає школам з під'єднанням та навчанням, а підтримка супроводжує користувачів на кожному етапі – консультує й допомагає розв'язати всі питання.
Під'єднати Мрію можна двома шляхами:
- перший – школа під'єднується напряму;
- другий – під'єднання групою: громадою, містом, цілою областю. Подати заявку можна – за посиланням.