В Україні провели наймасштабніші випробування наземних роботів (ФОТО)
Кластер оборонних технологій Brave1 провів безпрецедентні за масштабами випробування, залучивши одночасно понад 70 українських наземних роботизованих комплексів (НРК) від 50 виробників.

Як повідомили у кластері, роботи долали 10-кілометрову дистанцію, а також тестували вантажопідйомність та відповідність технічним характеристикам.
"Влаштували максимально складні умови — невідомий маршрут та РЕБ на частотах, що постійно змінювалися.
Результати — більшість НРК підтвердили свою вантажопідйомність та показали високі результати на довгій дистанції", — йдеться у повідомленні.

Чому це важливо
- Вантажопідйомність: НРК можуть забезпечити транспортування значних обсягів спорядження, провізії та вибухових речовин порівняно з БпЛА
- Багатофункціональність: такі комплекси можуть проводити розвідку, завдавати вогневих ударів, дистанційно мінувати чи розміновувати шляхи, а також утримувати позиції
- Потребують спеціалізованих рішень: для ефективної роботи НРК потрібні спеціальні рішення зв’язку та прохідності — саме їх і протестували

Для того, щоб інтегрувати НРК у військову практику та напрацювати тактики їх застосування, Brave1 залучає до випробувань не лише інженерів-розробників, а й фахівців Сил безпеки й оборони.
Наземні роботи від виробників, які входять до кластера, вже використовуються в багатьох бойових підрозділах. Зокрема, це 3 окрема штурмова бригада, 5 окрема штурмова бригада, 59 окрема штурмова бригада (зокрема, 108 окремий механізований батальйон «Вовки Да Вінчі»), 92 окрема штурмова бригада, підрозділи НГУ («Хартія» та інші), ГУР, ЦСО «А» СБУ та багато інших.
Читайте також: Як наземний дрон вивіз трьох поранених, яких місяць не могли евакуювати. Розбір операції

"Наступні кроки — розробка тактики застосування роботів для логістики та евакуації поранених, а також формування концепції бойових роботів з оптимальним поєднанням бойових можливостей та мобільності", — анонсували у Brave1.