У Палаті представників Конгресу США представили законопроєкт на підтримку України, — Reuters
Демократи в Палаті представників Конгресу США представили в понеділок законопроєкт, спрямований на підтримку України у війні з Росією. Це ще одна спроба чинити тиск на адміністрацію Трампа з метою підтримки Києва, повідомляє Reuters з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Представник Грег Мікс, провідний демократ у Комітеті у закордонних справах Палати представників, представив Закон про підтримку України, який забезпечить фінансування безпеки і відновлення України та накладе жорсткі санкції на Росію, пише агентство.
Законопроєкт, який ще не був оприлюднений, було подано через два тижні після того, як республіканці та демократи в Сенаті запровадили можливість введення жорстких санкції, які будуть накладені на Росію, якщо вона відмовиться брати участь у добросовісних мирних переговорах з Україною.
"Зусилля в Конгресі відображають зростаючу стурбованість законодавців з обох партій долею України, оскільки президент-республіканець Дональд Трамп зайняв більш примирливу позицію щодо Москви.
Трамп, який намагається укласти мирну угоду, неодноразово звинувачував президента України Володимира Зеленського у трирічному конфлікті, хоча він розпочався з повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Він знову зробив це в понеділок, поскаржившись на те, що Київ просить ракети", — йдеться у публікації.
Помічники конгресменів, які допомагали в написанні законопроєкту, заявили, що їхньою метою було вплинути на переговори щодо будь-якого законодавства, пов'язаного з Україною, яке зрештою буде ухвалене Конгресом. Очікується, що окремі частини законопроєкту з'являться в будь-якому остаточному широкому пакеті щодо України, навіть якщо сам захід не знайде підтримки в Палаті представників, де більшість становлять республіканці.
«Очевидно, що цей законопроєкт стане частиною законодавчої дискусії», — сказав один з них.
Законопроєкт Палати представників складається з трьох розділів і передбачає більшу підтримку України, ніж законодавство щодо України в Сенаті.
Перший розділ підтверджує підтримку України й НАТО та охоплює заходи, спрямовані на допомогу Україні у відновленні, в тому числі створення посади спеціального координатора з питань відновлення України.
Другий передбачає допомогу Києву у сфері безпеки, в тому числі прямі кредити і військове фінансування, а третій накладає жорсткі санкції й експортний контроль на Росію, в тому числі на фінансові установи, нафтову і гірничодобувну промисловість і російських чиновників.
Читайте також: Хто в адміністрації Трампа підштовхує його до жорсткішого підходу до Москви, — WSJ
Reuters пише, що чиновники адміністрації Трампа все більше розходяться в думках щодо того, як врегулювати російсько-українську війну, причому деякі з них пропонують, щоб Україна поступилася територією Росії, а інші виступають за більш пряму підтримку України.