Як виробництво сумок Louis Vuitton у Техасі перетворилося на халтуру, — Reuters

Після гучного відкриття у 2019 році за участі тодішнього президента США Дональда Трампа фабрика Louis Vuitton у Техасі зіткнулася з низкою проблем, що обмежують виробництво.

Президент США Дональд Трамп під час відвідування шкіряної майстерні Louis Vuitton Rochambeau Ranch у Кіні, штат Техас, США, 17 жовтня 2019 р. REUTERS/Джонатан Ернст
Президент США Дональд Трамп під час відвідування шкіряної майстерні Louis Vuitton Rochambeau Ranch у Кіні, штат Техас, США, 17 жовтня 2019 р. REUTERS/Джонатан Ернст

Про це пише Reuters з посиланням на 11 колишніх працівників Louis Vuitton.

За словами джерел агентства, які посилаються на внутрішні рейтинги, якими поділилися з персоналом, фабрика постійно входить до числа найгірших у світі, «значно» відстаючи від інших об'єктів.

Проблеми заводу підкреслюють виклики для LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy), який намагається розширити свою виробничу присутність у США, щоб уникнути загрозливих тарифів Трампа на товари європейського виробництва.

Як розповіли троє колишніх працівників техаської фабрики, вони зіткнулися з проблемою нестачі кваліфікованих працівників, здатних виробляти продукцію за стандартами якості бренду.

Помилки, допущені під час розкрою, підготовки та складання, призвели до втрати до 40% шкіряних виробів, розповів один з експрацівників. За словами високопоставленого джерела в галузі, типовий рівень відходів у виробництві шкіряних виробів зазвичай становить 20%.

Джерела агентства розповідають, що на фабриці панувала атмосфера високого тиску. За їхніми словами, щоб збільшити обсяги виробництва, керівники зазвичай закривали очі на методи приховування дефектів, а в деяких випадках навіть заохочували їх.

Неякісно виготовлені сумки, які вважаються непридатними для продажу, подрібнюють на місці і вивозять вантажівками для спалювання, розповіли два джерела, знайомі з ланцюжком постачання фірми.

Колишній керівник виробництва, який часто відвідував фабрику, розповів, що Louis Vuitton здебільшого використовував завод у Техасі для виготовлення менш складних моделей сумок, а найдорожчу продукцію виробляв деінде.

ЗРОБЛЕНО В США

Робітники виготовляють компоненти та цілі моделі сумок Louis Vuitton, такі як сумки Felice pochettes та Metis, з етикетками «Зроблено в США» на внутрішньому боці. У дорогих бутиках вони продаються за ціною від $1,500 до $3,000.

Працівники техаського підприємства, яке охоплює окремі поверхи для розкрою та складання, а також склад, спочатку отримували 13 доларів на годину. Станом на 2024 рік базова зарплата шкіряного робітника на заводі становила 17 доларів на годину. Мінімальна заробітна плата в Техасі становить $7,25 на годину.

Людина, яка працювала на підприємстві до 2023 року, розповіла, що вона йшла на хитрощі, наприклад, використовувала гарячу шпильку, щоб «розплавити» полотно і шкіру, щоб приховати дефекти особливо складного виробу під назвою «Сумка для опери Вандом».

Інший колишній працівник шкіряного виробництва розповів, що бачив, як люди розплавляли матеріал, щоб приховати дірки чи інші дефекти зшивання.

Дем'єн Вербріг, міжнародний директор з виробництва Louis Vuitton, визнав, що деякі працівники техаського заводу вирішили змінити роботу або звільнитися через суворі вимоги до якості.

За його словами, навчання в Техасі — це «точно така ж програма, як і в усіх наших майстернях», тобто шість тижнів на навчальній лінії, де нові ремісники вивчають базові операції та навички, перш ніж перейти до навчання на складальній лінії. Там, за його словами, їх «супроводжують і постійно наставляють тренери».

ПОДАТКОВІ ПІЛЬГИ

LVMH отримала низку податкових пільг та заохочень від округу Джонсон, включаючи зниження податку на нерухомість на 75% на 10 років, що обіцяє компанії економію в розмірі 29 мільйонів доларів.

Попри проблеми, LVMH планує перенести ще більше робочих місць до Техасу. У своїй заяві за 2017 рік LVMH зазначила, що її перший виробничий об'єкт у Техасі коштуватиме близько 30 мільйонів доларів. У другій заяві, поданій місцевій владі у 2022 році, вартість другого цеху, завершеного минулого року, оцінюється у 23,5 мільйона доларів.

виробництво економіка сша франція халтура

Знак гривні
Знак гривні