Як багато військової техніки залишилося у росіян на базах зберігання, — дослідження
Темпи відновлення російських танків впали у 3,5-4 рази у порівнянні з 2022 роком. Цього вже недостатньо для компенсації втрат на полі бою.
Про це йдеться у дослідженні аналітичного центру Resurgam і команди OSINT-спільноти Військовий Віщун.
Головні висновки, до яких прийшли аналітики під час дослідження
Під час підрахунків дослідники були вимушені враховувати одиниці, які до того вважали металобрухтом. Причиною такого кроку стало те, що нові знімки з більшості баз зберігання продемонстрували активність в зоні «кладовищ».
"Тобто у тих зонах баз, де хаотично знаходилася техніка, відновлення якої було практично рівноцінним виготовленню нової одиниці з нуля, а іноді й довшим та дорожчим, нові знімки зафіксували вперше за три роки активність. Тому навіть пусті «корпуси» були прораховані як одиниця техніки. Хоча за логікою, здавалося б, ми не мали цього робити", — пояснюють аналітики.

Підрахунок танків на базах зберігання за знімками на лютий 2025 року продемонстрував, що від 2022 року з баз зберігання відкритого типу (тобто просто неба) було знято 2069 танків різних типів.
"Також ми оцінюємо, що до 2000 танків зберігались під закритим зберіганням (тобто в ангарах), і, як найкращі одиниці, танки з ангарів були зняті в першу чергу, що й підтверджує низка знімків, на яких довготривало відсутня активність біля ангарів", — йдеться у дослідженні.
За підрахунком дослідників, загалом з 2022 по 2025 рік Росія розконсервувала понад 4000 танків різних типів, що складає 54%, або майже всі танки, які були в гарному стані для відновлення. Як результат, темпи зняття танків з баз зберігання значно впали. Якщо з 2022 по 2024 рік щорічно знімалися тисячі одиниць, то з лютого 2024 по лютий 2025 кількість знятих із відкритого зберігання танків склала лише 342 одиниці.
При цьому 3463 перебуває на основних базах зберігання, що свідчить про вичерпання легкопридатних танків до відновлення, оскільки бронетанковим заводам необхідно все більше часу на відновлення одиниці техніки.
У той час на майданчиках самих бронетанкових заводів міститься ще 1253 танки.
"Варто відзначити, що кількість танків почала вперше зменшуватись з 1500 на лютий 2024 року. Це свідчить про падіння темпів надходження техніки з баз зберігання", — пишуть аналітики.

Тож разом на базах зберігання та бронетанкових ремонтних заводах міститься близько 4716 танків. Але, наголошують дослідники, більша частина з них не буде відновлена або буде використана як донори запчастин для відновлення та обслуговування вже наявних танків.
"Загалом, наша оцінка така, що близько 1200 танків ще можуть бути саме відновлені зі зберігання швидше, ніж вироблені з нуля. Решта за часом буде еквівалентна виробництву одиниці з нуля, що катастрофічно вплине на заміщення втрат", — зазначають дослідники.
Докладно з дослідженням можна ознайомитися за посиланням. Нижче також відеоверсія.