Які місцеві ради порушують мовний закон: омбудсмен опублікував список

В Україні 24% органів місцевого самоврядування порушують мовне законодавство під час пленарних засідань.

Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ

Такий результат показав моніторинг 50 місцевих рад з 10 областей України, повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

"Спостерігається тенденція: чим нижчий рівень органу місцевого самоврядування, тим більше порушень мовного законодавства", – зазначає Кремінь.

Моніторинг виявив ознаки порушень у 12 місцевих радах, де зафіксовано використання недержавної мови. Серед них:

Порушення фіксували як з боку представників органів місцевого самоврядування, так і громадськості.

Дослідження охопило громади Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей.

Фахівці дослідили діяльність місцевих рад територіальних громад тих областей, з яких раніше надходили повідомлення про порушення мовного закону.

Секретаріат Уповноваженого також проаналізував 177 сайтів і сторінок органів місцевого самоврядування у соціальних мережах.

У 13 з них виявили випадки поширення інформації недержавною мовою. Втім, такі випадки переважно поодинокі та незначні.

Це дратує, і ми це знаємо. Але це дуже важливо.
Texty.org.ua потребують вашої підтримки.

Ми робимо те, на що не наважуються інші. Розкриваємо схеми пропагандистів, називаємо імена зрадників, показуємо справжні масштаби катастроф, стаємо ворогами найвпливовіших людей світу. Наприклад, Ілон Маск писав у своєму твіті, що нас треба прирівняти до терористів. За більшістю наших матеріалів із журналістики даних — місяці кропіткої роботи й сотні перевірених джерел інформації. Ми не залежимо від політичних примх мільйонера-власника. Ніхто не може вказувати нам, чого не говорити чи про що не повідомляти.

Більшість сайтів (58%) мають виключно українськомовну версію, 38% надають інформацію українською та мовами Європейського Союзу.

Лише Харківська та Одеська міські ради зберігають російськомовну версію сайту поряд з українською та англійською.

кремінь мовний закон місцеве самоврядування

Знак гривні
Знак гривні