Чому Росія така вразлива до атак українських далекобійних дронів

Серія нещодавніх ефективних ударів Сил оборони України по військових об'єктах у РФ свідчить про значні недоліки у здатності Росії захищатися від атак українських далекобійних дронів.

Український ударний безпілотник «Лютий». 2024 рік. Фото: Генеральний штаб ЗСУ
Український ударний безпілотник «Лютий». 2024 рік. Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Про це пише Defence blog.

Видання зазначає, що неодноразові успіхи українських безпілотників підкреслюють явну прогалину в можливостях російської протиповітряної оборони.

"За останні тижні українські безпілотники завдали ударів по численних нафтобазах і нафтопереробних заводах, розташованих далеко від лінії фронту, в тому числі в Калузькій і Тульській областях. Відеозаписи завданої шкоди з'явилися в соціальних мережах, підкреслюючи ефективність цих ударів.

Телеграм-канали, тісно пов'язані з російськими військовими, відкрито критикують уряд за його нездатність адаптуватися до цієї загрози", — йдеться у матеріалі.

Зокрема, у заявах російських пропагандистів визнається неадекватність нинішніх систем протиповітряної оборони Росії у протидії ройовій тактиці недорогих низьколітаючих дронів. Російські мілблогери закликають до створення мобільних підрозділів протидії безпілотникам, інтегрованих в централізовану інформаційну мережу, для кращого реагування на ці загрози.

"Атаки БПЛА на великі відстані стають все більш помітним аспектом російсько-української війни. Тоді як наземна війна залишається в глухому куті, повітряна війна на чолі з дронами набирає обертів. Українські війська успішно атакують цінні військові об'єкти, в тому числі склади боєприпасів, паливні склади та навіть бази стратегічної бомбардувальної авіації", — зазначається в матеріалі.

Читайте також: Сили оборони здійснили наймасованіший удар по військових об’єктах у Росії: які цілі уражено

Аналітики видання нагадують про нещодавні успішні атаки українських дронів. Це, зокрема, потужний удар по російському складу боєприпасів у Тверській області, внаслідок якого був знищений склад тактичних ракет «Іскандер», планерних бомб і артилерійських снарядів.

Також нещодавно українські безпілотники атакували авіабазу в Енгельсі, критично важливий об'єкт для російського стратегічного бомбардувального флоту. Атака була спрямована на склади пального і боєприпасів, що ще більше знизило здатність Росії підтримувати тривалі військові операції.

"Неспроможність Росії адаптувати свою стратегію протиповітряної оборони до зростаючої складності та частоти ударів українських безпілотників стала нагальною проблемою. Аналітики стверджують, що наявні у РФ системи, призначені для боротьби з висотними загрозами, не здатні перехоплювати невеликі низьколітаючі БПЛА. Величезна кількість розгорнутих дронів загострює проблему, перевантажуючи локальні системи оборони.

Військові експерти відзначають співпрацю України із західними країнами, зокрема зі Сполученими Штатами, у розробці та виробництві передових технологій безпілотників. Це партнерство дозволило Україні швидко наростити свій потенціал БПЛА, залишивши Росію відстаючою як у виробництві, так і у протидії", — пише Defence blog.

Читайте також: Як українським безпілотникам вдається обходити РЕБ і атакувати Росію

На думку аналітиків видання, наростальні можливості України у використанні безпілотників не лише викривають вразливі місця в російській обороні, а й змінюють динаміку конфлікту. Ці удари змушують Росію переспрямовувати ресурси на захист критично важливих об'єктів інфраструктури, що ще більше напружує її військову логістику.

Для України ж ці атаки є економічно ефективним засобом підриву військових зусиль Росії та демонстрації своєї здатності до відплати навіть в умовах тривалої наземної війни, підсумовують автори статті.

повітряна війна стратегія втрати ворога удари по РФ дрони

Знак гривні
Знак гривні