Координатор західної допомоги. Що відомо про бригадного генерала Шаповалова
Бригадний генерал Геннадій Шаповалов очолив українську команду в місії НАТО щодо координації постачання військової допомоги Україні (NSATU).
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
«Бригадний генерал Геннадій Шаповалов працюватиме з нашими партнерами у Вісбадені, його завдання – це координація безпекової допомоги Україні», – заявив він.
Міністр оборони України Рустем Умеров повідомив, що вже підписав відповідний наказ про нове призначення генерала Шаповалова.
Керівник МОУ наголосив, що Шаповалов – бойовий офіцер із багатим досвідом, який за роки служби пройшов усі щаблі військової кар’єри – від командира танкового взводу до командира окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.
Геннадій Шаповалов
Як інформує Мілітарний, Геннадій Шаповалов народився у 1978 році в Кіровоградській області. У 2000 році закінчив з відзнакою Інститут танкових військ при Харківському державному політехнічному університеті. А у 2012-му – Командно-штабний інститут застосування військ (сил) Національного університету оборони України, також із відзнакою. Окрім того, закінчив Національний університет Острозька академія за спеціальністю Міжнародні відносини, громадські комунікації та регіональні студії та Військовий коледж Армії США, де готують старших офіцерів Сухопутних військ.
Впродовж 2019-2021 років командував 59 окремою мотопіхотною бригадою імені Якова Гандзюка. У 2022 році став начальником Головного управління військового співробітництва Збройних сил України. 20 червня 2023 року увійшов до складу Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України. У березні 2022 року Шаповалов здобув звання бригадного генерала.
У квітні 2024 року Геннадій Шаповалов став командувачем Оперативного командування Південь, змінивши на цій посаді Андрія Ковальчука, який перейшов на посаду керівника Військової академії Одеси.
Місія NSATU
Починаючи з грудня 2024 року НАТО замість Сполучених Штатів взяло на себе координацію західної військової допомоги Україні. Для цього у липні 2024 року була створена нова місія НАТО у німецькому Вісбадені, щоб координувати навчання та надання допомоги Україні у сфері безпеки. Вона дістала назву NATO Security Assistance and Training for Ukraine (NSATU).
До складу її складу увійшло приблизно 700 військовослужбовців з країн-членів і партнерів Альянсу, включно з військовослужбовцями, дислокованими у Штабі верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі (SHAPE) у Бельгії та на логістичних базах у Польщі та Румунії.
Очільник місії підпорядковується безпосередньо командувачу Збройних сил США в Європі та включає вже наявну групу США, яка дислокується у Вісбадені та працює над постачанням озброєння та навчанням персоналу.
Нагадаємо, що 19 січня президент Володимир Зеленський також повідомив, що новим керівником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові стане 40-річний полковник, Герой України Роман Качур. Його кандидатуру в застосунку «Армія+» підтримали найбільше військових.