Україна підпише з Британією угоду про партнерство на 100 років: що передбачає договір

Україна та Велика Британія сьогодні, 16 січня, укладуть угоду про 100-річне партнерство. З цієї нагоди прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер прибув до Києва.

Кір Стармер у Києві. Джерело фото: BBC
Кір Стармер у Києві. Джерело фото: BBC

Про це повідомляє пресслужба британського уряду.

Зазначається, що це "знакова угода" задля поглиблення безпекових зв'язків та зміцнення партнерства для майбутніх поколінь.

Договір посилить військову співпрацю у сфері морської безпеки за допомогою нової структури для зміцнення безпеки Балтійського, Чорного та Азовського морів і стримування російської агресії.

Угода об'єднає експертів для розвитку науково-технічного партнерства в таких сферах, як охорона здоров'я і боротьба з хворобами, агротехнології, космос і безпілотники, а також побудови дружби на все життя через навчальні проєкти.

Також буде запущена нова схема перевірки зерна, розроблена Великою Британією, для відстеження вкраденого зерна з окупованих українських територій.

Угода також закріплює за Великою Британією статус партнера для українського енергетичного сектору, стратегії видобутку найважливіших корисних копалин та виробництва екологічно чистої сталі.

"Від спільної роботи на світовій арені до подолання бар'єрів для торгівлі та зростання, а також розвитку культурних зв'язків – взаємовигідне партнерство передбачає, що Велика Британія та Україна виступатимуть за оновлення, відбудову та реформування один одного на користь наступних поколінь.

Україна має висококваліфіковану армію і процвітаючий технологічний сектор, який швидко розробляє і розгортає найсучаснішу боєздатну техніку: партнерство з Україною у сфері безпеки зробить Британію сильнішою", – зазначають у британському уряді.

Кір Стармер також оголосить про виділення 40 млн фунтів стерлінгів на нову програму економічного відновлення, яка відкриє можливості для приватного кредитування на сотні мільйонів фунтів стерлінгів. Зазначається що це сприятиме зростанню та економічній стійкості малого та середнього бізнесу в Україні.

Фінансування буде спрямоване на підприємства, що підтримують «зелену» економіку, жінок, ветеранів та маргіналізовані групи населення.

Очікується, що в довгостроковій перспективі програма під назвою TIGER (Triggering Investment Growth and Economic Resilience) зменшить залежність українських громад від гуманітарної підтримки та допоможе розбудувати економічну стійкість.

підтримка заходу угода україна-британія партнерство

Знак гривні
Знак гривні