Скільки українців готові до територіальних поступок заради швидкого миру, — опитування

У грудні 2024 року 38% українців вважали, що для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності Україна може відмовитися від деяких своїх територій. Проти поступок Росії виступають 51% респондентів.

Про це свідчать дані опитування КМІС.

Соціологи зазначають, що якщо між травнем і початком жовтня 2024 року ситуація фактично не змінилася, то в період між початком жовтня і груднем простежується зростання з 32% до 38% частки тих, хто загалом готовий до певних територіальних поступок.

"Утім, попри всі складні обставини станом на грудень 51% українців виступали проти територіальних поступок (на початку жовтня було 58%)", – йдеться в повідомленні.

Інфографіка: КМІС
Інфографіка: КМІС

Соціологи наголошують, що перше твердження не містить в собі уточнення, які саме території можуть бути предметом поступок. Також не йдеться про офіційне визнання належності певних територій до Росії.

Також у жодному разі перше твердження не є тотожним «миру на будь-яких умовах» чи тим більше готовності до капітуляції. Зазначене твердження вимірює, наскільки в цілому українці готові обговорювати можливі параметри миру в контексті питання контролю територій, додають у КМІС.

"Якщо аналізувати тенденції порівняно з початком жовтня, то у всіх регіонах є тенденція до деякого зростання готовності до поступок. Водночас у всіх регіонах зберігається тенденція до переважання тих, хто виступає категорично проти поступок.

Також, як і раніше, ситуація на Заході, у Центрі і на Півдні досить подібна. На тлі інших трохи вирізняється лише Схід (Донецька і Харківська області), де трохи менше тих, хто категорично проти жодних поступок. Утім, навіть у цьому прифронтовому регіоні-зоні активних бойових дій 43% мешканців категорично проти жодних поступок (а в цілому готові до певних поступок – 41%)", – йдеться у дослідженні.

Опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології 2-17 грудня 2024 року серед 2000 респондентів. Запитання про загалом готовність до територіальних поступок ставилося 985 респондентам.

Нагадаємо, за даними КМІС, у грудні 2024 року більшість українців (57%) готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно.

мирні переговори територіальні поступки соціологія опитування

Знак гривні
Знак гривні