Вчені з подивом виявили, що традиційно травоїдні ховрахи активно полюють на полівок (ФОТО)

Дослідники виявили, що каліфорнійські ховрахи активно полюють і їдять полівок, обезголовлюючи свою здобич і витягуючи м'ясо з тулуба.

Sonja Wild/UC Davis
Sonja Wild/UC Davis

Вчені підозрюють, що така поведінка є «пристосуванською», оскільки каліфорнійські ховрахи здебільшого травоїдні, пише The Guardian.

Команда каже, що відкриття стало шоком: хоча раніше каліфорнійські ховрахи їли комах, пташині яйця і пташенят, вважалося, що вони переважно травоїдні і харчуються насінням, жолудями, фруктами та горіхами.

«Це неймовірно захопливо, адже вперше для цього виду ми задокументували активне полювання від початку до кінця», — сказала авторка дослідження Дженніфер Сміт, доцентка кафедри біології Університету Вісконсіна в О-Клер.

У статті в Journal of Ethology Сміт і її колеги розповідають, як вони зробили своє відкриття на дванадцятому році довготривалого дослідження популяції каліфорнійських ховрахів, що проводилося в регіональному парку Бріонес в окрузі Контра-Коста.

Щороку в червні та липні команда відловлює, мітить, таврує та відпускає ховрахів, дозволяючи їм бути індивідуально розпізнаними.

Протягом 18 днів влітку 2024 року команда зафіксувала 74 випадки, коли ховрахи полювали або їли полівок, причому в цьому брали участь щонайменше 27 різних видів вивіркових. Команда відзначила, що дорослі і молоді особини, як самці, так і самки, полювали на полівок, і зазвичай робили це поодинці.

Команда також зафіксувала, що несподівана поведінка ховрахів збіглася з незвичайним зростанням чисельності каліфорнійських полівок, причина якого залишається нез'ясованою.

«Схоже, що ці ховрахи просто пристосуванці», — сказала Сміт, хоча, за її словами, залишається відкритим питання, чи навчаються вони соціальній поведінці одне від одного.

«Надзвичайна кількість полівок цього літа дійсно відкрила для них нову харчову поведінку», — сказала вона.

Дослідники вважають, що їхнє відкриття свідчить про те, що каліфорнійські ховрахи більш гнучкі у своєму харчуванні, ніж вважалося раніше, і їх можна вважати опортуністичними всеїдними тваринами.

Сміт додала, що така гнучкість може допомогти цим тваринам вижити перед обличчям таких викликів, як зміна клімату та присутність людини.

Корі Вільямс, доцент кафедри біології Університету штату Колорадо, сказав, що був здивований дослідженням, враховуючи, що ховрахи ведуть суто денний спосіб життя, а полівки найбільш активні вночі.

природа дослідження тварини

Знак гривні
Знак гривні