У Грузії тривають масштабні протести, влада продовжує жорсткі затримання активістів (ФОТО, ВІДЕО)
У Тбілісі та інших містах Грузії тривають масштабні мітинги проти «Грузинської мрії», спровоковані заявою представників керівної проросійської партії "Грузинська мрія" про припинення процесу євроінтеграції до 2028 року. Влада продовжує жорсткі затримання демонстрантів.
Про це пише "Ехо Кавказу".
Видання зазначає, що 2 грудня силовики почали розгін демонстрації раніше, ніж у попередні дні.
Як повідомили правозахисники, протягом усієї ночі (на 3 грудня) поліція періодично переслідувала демонстрантів, утискала їх, затримувала без причини, діяла жорстко і використовувала газ проти мирних учасників акції.
2 грудня з протестної акції в Тбілісі в лікарні доправили 26 осіб, заявляють у Міністерстві охорони здоров'я Грузії. 23 людини — учасники протесту та 3 представники МВС.
Журналістка Нанука Жоржоліані в соцмережі повідомляє, що на мітингу в Тбілісі серйозно постраждав 22-річний активіст, якому спецпризначенці вистрілили в око капсулою з газом.
У Тбілісі за чотири дні протестів проти зупинення переговорів про вступ Грузії до ЄС затримали 224 людини, повідомило грузинське МВС.
Як заявив на брифінгу омбудсмен Леван Іоселіані, у більшості затриманих активістів є сліди насильства.
"Ми відвідали 156 осіб, і 124 з них стверджують, що зазнали насильства і нелюдського поводження, а це майже 80%. Це дуже тривожна цифра: якщо подивитися на динаміку, зокрема з попередніх демонстрацій, швидкими темпами збільшується кількість громадян, які стверджують, що з боку поліції було перевищення сили", — заявив він.
Крім фізичного, фіксуються факти і психологічного тиску, зокрема на держслужбовців. За інформацією профільних неурядових організацій, в особливо важкому стані перебувають співробітники відомств, які публічно засудили зміну курсу держави.
Як пише ЄП, попри всі спроби залякування, масштаб грузинських протестів залишається стабільно високим. Щодня десятки тисяч громадян Грузії виходять на вулиці. Протести відбуваються не лише у Тбілісі, а й у Кутаїсі, Батумі, Горі, Зугдіді, Руставі, Телаві, Ахалцихе – в усіх більших містах країни.
Вже перші ночі показали, що спроби розбити намети та побудувати барикади блокує поліція. Натомість це дає протестам більшу маневреність. Коли поліція, використовуючи газ та водомети, відтискає протестувальників від одного урядового будинку, вони переміщаються до іншого. А наступного дня – знову збираються на старому місці.
Понад 200 співробітників Міністерства закордонних справ оприлюднили спільну заяву, де зазначили, що "заяви влади про вихід Грузії з порядку денного переговорів про вступ до ЄС до 2028 року не відповідає стратегічним інтересам країни".
З подібними заявами, де засуджується рішення уряду як таке, що суперечить конституції країни, виступили у Міноборони, Міносвіти, Нацбанку, мерії Тбілісі, а також приватні компанії. Низка послів заявили, що на знак протесту подають у відставку.