Росія значно посилила наступ на Курщині. Як довго Україна зможе утримувати територію, — WSJ

Битва за контроль над Курською областю Росії досягла такої інтенсивності, яку рідко бачили за весь час великої війни. Кожна сторона намагається зміцнити свої позиції до того, як новообраний президент США Дональд Трамп, який хоче, щоб обидві сторони сіли за стіл переговорів, вступить на посаду в січні.

Про це пише The Wall Street Journal. Texty.org.ua публікують переклад ключових фрагментів статті.

Фото: WSJ
Фото: WSJ

У Курській області російські атаки настільки інтенсивні, що їхні піхотинці іноді наступають на тіла загиблих товаришів, за словами українських солдатів, які протистоять їм там.

«Вони атакують весь час — вранці, вдень, вночі», — каже Геній, 30-річний командир батальйону 47-ї української механізованої бригади.

За словами українських чиновників, Москва розгорнула в регіоні близько 45 000 військових, у тому числі деякі з її найкращих сил, які атакують безперервними хвилями. Попри величезні втрати, стратегія, здається, працює: за останні тижні Росія повернула собі майже половину території, яку Україна захопила у серпні. Аналітики кажуть, що Росія може планувати ще більший наступ там.

Але й Україна відправила на Курськ багато своїх найкращих бригад. Крім того, рішення президента Байдена минулого тижня дозволити Києву обстрілювати Росію американськими ракетами великої дальності дало українським військам вкрай необхідні можливості, які можуть порушити лінії постачання та командування Москви.

«Це найкращі українські сили проти найкращих російських сил», — каже 35-річний український сержант, який воює в Курську, з позивним “Джин”. «За таких умов я не бачу причин для нашого відступу».

Проте дехто в Києві побоюється, що прагнення Трампа до переговорів зіграє на руку росіянам. Українські чиновники заявили, що вважають, що Росія намагається повернути собі Курськ до інавгурації Трампа. Якщо Києву вдасться утримати частину території Курська, це може дати Україні цінний козир у будь-яких мирних переговорах.

Карта: WSJ
Карта: WSJ

Командир батальйону 47-ї української бригади Геній розповів, що коли його війська прибули до Курської області два місяці тому, росіяни захищали цю територію, маючи лише солдатів-строковиків. Потім, близько шести тижнів тому, почався російський контрнаступ колонами бронетехніки.

Після втрати десятка бронемашин, за словами Генія, росіяни відмовилися від цієї стратегії і почали посилати людей пішки невеликими групами.

«Мати справу з трьома людьми не так вже й складно, але коли вони йдуть один за одним, деякі з них можуть просунутися вперед, — каже він. «Іноді це лише кілька метрів, але за кілька тижнів це стає значним прогресом».

За словами Генія, росіяни мають й інші переваги в Курську: в районі, де воює 47-ма бригада, Москва має приблизно втричі більше людей, ніж українці, і в шість разів більше невеликих вибухових дронів, які використовуються для атак на транспортні засоби та піхоту.

«Їх важко порахувати — поле, де вони атакують, вкрите тілами», — розповідає український військовий, який воює на південний схід від Суджі.

Він додав, що сили ЗСУ поступаються ворогові за чисельністю приблизно в 10 разів у цьому районі.

Українські сили також стикаються з іншими проблемами. Москва б’є по лініях постачання та сховищах планерними бомбами, які українські сили не мають можливості збити. Базовий зв’язок також складний, оскільки Starlink не працює на території Росії.

Франц-Штефан Гаді, військовий аналітик з Відня, який нещодавно відвідав українські військові частини, каже що росіяни, схоже, намагаються виснажити українців перед ще більшим наступом на Курську область. Він додав, що не думає, що Путін наразі готовий до переговорів, оскільки вважає, що виграє війну, але це може змінитися, якщо США будуть готові збільшити поставки зброї в Україну як важеля, щоб змусити Москву сісти за стіл переговорів.

Читайте також: «Конфліктів, подібних до війни в Україні, більшатиме», — військовий аналітик Франц-Штефан Гаді

«Українська стратегія полягає в тому, щоб утримати це як розмінну монету і отримати сприятливе співвідношення втрат у порівнянні з росіянами», — сказав він. Гаді вважає, що Україні буде важко утримати Курськ, але, на його думку, і для росіян це буде важка боротьба.

Українські солдати, які воюють у Курську, кажуть, що поки що не зрозуміло, чи була операція варта того. Деякі висловлювали гнів через втрату території на сході. Інші сказали, що якщо вони зможуть протриматися в Курську до зими, то витіснити їх до весни буде складно.

курська операція наступ росіян фронт

Знак гривні
Знак гривні