В Україні криза підходів, які сформувалися навесні 2022 року. Треба радикально нове (ПОГЛЯД)
Головний консультант відділу воєнної політики Національного інституту стратегічних досліджень, старший аналітик БФ "Повернись живим" Микола Бєлєсков вважає, що криза стратегії адміністрації Байдена щодо України наклалася на кризу української піхоти на фронті, і це потребує нових підходів до стратегії ведення війни. Texty.org.ua публікують думку експерта у вигляді прямої мови.
У той момент, коли в США йде підрахунок голосів на виборах президента, що точно можна казати — так це те, що обраний поточною адміністрацією в Білому Домі підхід до великої війни Україна-Московія ввійшов в серйозну кризу і пробуксовує.
Є негативна стратегічна динаміка, коли ворог локальні успіхи на фронті конвертує в інструменти впливу на настрої всередині України й назовні, щоб створювати нові можливості для просування вперед. Здатність ворога підтримувати та масштабувати цей цикл стримується до значної міри власними обмеженнями — перш за все щодо кількості і якості піхоти.
Криза стратегії адміністрації Байдена відбувається на тлі кризи якості та кількості української піхоти
Криза стратегії адміністрації Байдена (яка вписується в формулу "Ось вам зброя, яку ви поєднуєте із власним людським потенціалом і досягаєте політичних цілей, комбінуючи оборону і наступ") відбувається на тлі кризи якості та кількості української піхоти. І ці дві кризи взаємоповʼязані, адже не можна забезпечувати той самий рівень професіоналізму і залученості піхоти, як у 2022 році, коли кількісна перевага Московії у вогневій могутності й піхоті постійно вимивала нашу перевагу в кадрах, які постійно компенсували дефіцит вогневої могутності із нашого боку, але вічно то робити не можуть.
Читайте також: Україна програє у стратегічній адаптації до війни. Що потрібно зробити
Ну і «сюрприз-сюрприз» — поточна трагедія вкотре показала, що війна — це не ліки від внутрішніх хвороб, а це перевірка на здатність функціонувати якісно. І ми після періоду активної низової мобілізації опустилися на відомий рівень нашої функціональності включно через гостру кадрову кризу. Дива не сталося.
Читайте також: Як змінилася лінія фронту за останні три місяці. Карта
Одним словом, у нас криза тих підходів, які сформувалися навесні 2022 року. І ставка навіть на інерційний сценарій може не спрацювати. І треба дійсно щось нове. Щось спільне і радикально нове, бо ми проходимо етап, який про те, що "треба дуже сильно бігти, щоб хоча б триматися на поточному місці". Щоб хоча б стабілізувати негативну стратегічну динаміку.
Читайте також: Якщо в найближчі місяці не буде потрібних рішень, військова ситуація сягне точки неповернення, — аналітик Бєлєсков