Що світ думає про Трампа, Україну та перевагу Китаю. Опитування показало дивовижні результати, — The Economist
Напередодні виборів у США британський журнал The Economist разом з консалтинговою компанією GlobeScan провели опитування 30 000 людей у 29 країнах і в Гонконзі щодо ролі Америки й Китаю у світі та підтримки України.
"Результати свідчать про широку підтримку перемоги Демократичної партії у президентських перегонах, а також про те, що за межами США є значна когорта прихильників Дональда Трампа.
Попри просування Росії на фронті, Україна все ще користується широкою підтримкою, навіть на Глобальному Півдні. І, нарешті, навіть попри те, що в США проходять складні вибори, а їхня міць випробовується новим партнерством автократій, «м'яка сила» Америки значно випереджає силу Китаю, як показують результати опитування", — пише The Economist.
Опитування охопило основні розвинені країни та найбільші країни, що розвиваються, за винятком материкового Китаю. Цій великій і неоднорідній аудиторії послідовно ставилися три запитання: кого з кандидатів вони хотіли б бачити переможцем на американських виборах у листопаді; хто, на їхню думку, переможе у війні — Росія чи Україна; і хто, на їхню думку, буде провідною світовою державою — США чи Китай. У кожній країні в липні та серпні було опитано репрезентативну вибірку з близько 1000 респондентів.
Журнал зазначає, що президент США Джо Байден зняв свою кандидатуру з перегонів під час початкового етапу опитування, але питання були розроблені таким чином, щоб дозволити заміну кандидата.
Кому респонденти надавали перевагу — «кандидату від Демократичної партії» чи «кандидату від Республіканської партії»
У всіх країнах у середньому 45% людей обрали Демократичну партію, кандидатом від якої зараз є Камала Гарріс, тоді як в середньому 33% віддали перевагу Трампу. У Європі розрив був більшим: 55% віддали перевагу демократам проти лише 26%, які обрали Трампа. У всьому світі демократи були попереду в обох статях і в усіх освітніх та дохідних когортах.
"Проте, попри його націоналістичну політику, Трамп має потужну підтримку в усьому світі. Одним із прикладів є молодь. Вони розділилися майже рівномірно. Наприклад, серед тих, кому 25-34 роки, в середньому 40% підтримували президента-демократа, а 38% - президента-республіканця. У всіх вікових групах Трамп переміг у третині країн або територій, включаючи Аргентину, Єгипет, Нігерію, Саудівську Аравію, Туреччину та В'єтнам. Серед можливих пояснень — симпатія до сильної влади і гнів через політику адміністрації Байдена на Близькому Сході", — йдеться у матеріалі.
Підтримка України
У всьому світі підтримка України була сильною: в середньому 54% опитаних заявили, що хотіли б бачити її переможцем у війні, проти лише 20% тих, хто віддав перевагу Росії. З 30 країн або територій у 25 з них більше людей підтримували Україну, ніж Росію. Солідарність була найсильнішою в Європі та серед інших американських союзників, таких як Південна Корея і Японія. Але вражає те, що вона також була сильною в кількох великих «позаблокових» країнах з економікою, що розвивається, включно з Бразилією, Мексикою і Південною Африкою, чиї уряди сидять на узбіччі або ще гірше. Бразилія співпрацює з Китаєм, просуваючи мирні переговори, а правляча партія Південної Африки має тісні зв'язки з Кремлем. Гонконг, яким керують комуністи, був рішуче проукраїнським.
"Менш обнадійливим є те, що п'ять країн, де люди підтримали Росію, є великими і важливими: Єгипет, Індія, Індонезія, Саудівська Аравія та В'єтнам. Одним із пояснень позиції Індії та В'єтнаму може бути те, що вони частково покладаються на зброю з Росії і мають історичні зв'язки, що сягають часів холодної війни. Підтримка Саудівською Аравією Росії викликає занепокоєння: країна сподівається укласти новий військовий пакт з США, проте 37% опитаних хочуть перемоги Кремля, тоді як 19% — України. В Єгипті, який цього року отримує від Америки $1,3 млрд оборонної допомоги, 49% підтримують Росію проти 30%, які підтримують Україну. Усі п'ять країн, які підтримують Росію, прагнуть другого президентства Трампа", — зазначає британське видання.
Хто має керувати світом: США чи Китай
GlobeScan виявив напрочуд низький рівень прагнення до світового порядку під проводом Китаю. В середньому 59% людей сказали, що віддали б перевагу Америці як провідній світовій державі, якби мали вибір між нею і Китаєм, який обрали лише 22% респондентів. Підтримка США була напрочуд сильною на Глобальному Півдні. В Індії, найбільш населеній країні світу, 79% віддали перевагу Америці, так само як і більшість у всіх п'яти опитаних латиноамериканських державах. Три африканські країни, в яких проводилося опитування — Кенія, Нігерія і Південна Африка — також були проамериканськими.
"В Туреччині, яка є союзником США по НАТО, люди віддали перевагу світу, керованому Китаєм. Єгипет і Саудівська Аравія, які певною мірою покладаються на американські військові зв'язки, теж мають населення, яке прагне китайської гегемонії", — йдеться у статті.