73 командири бригад, яких замінили рішеннями двох головкомів ЗСУ — це багато чи мало? (ПОГЛЯД)

Речник Генерального штабу Збройних Сил України капітан Дмитро Лиховій вважає, що часті заміни командирів бригад — це нормальна практика. Texty.org.ua публікують його точку зору у вигляді прямої мови.

Дмитро Лиховій. Фото: Армія Inform
Дмитро Лиховій. Фото: Армія Inform

73 командири бригад, яких замінили рішеннями двох головкомів ЗСУ — це багато чи мало? Юрій Бутусов вважає, що забагато, і що "організація управління військами значно погіршується, в першу чергу, через цю безкінечну кадрову чехарду".

Така заява без уточнення справляє дійсно гнітюче враження. Але на справу можна подивитися і з іншого боку.

Триває війна. Підрозділи воюють по-різному — одні краще, інші гірше. Обставини змінюються. І підрозділи зазнають змін, реформуються, створюється багато нових. Кадрові перестановки часто є необхідними й неминучими.

Кадрові перестановки у війську часто є необхідними й неминучими

Одні командири йдуть на підвищення, отримують складніші ділянки або формують нові підрозділи. Інші — зосереджуються на простіших завданнях. Буває, люди також їдуть на навчання. Ще частина офіцерів потребують часу на фізичне відновлення, лікування. А частина офіцерів призначена в навчальні центри, це теж важливо.

Формується новий рід сил — Сили безпілотних систем. Їх потрібно комплектувати. Ким? Успішними бойовими командирами насамперед. Колишній комбриг Вадим Сухаревський "Борсук" із 59-ї мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, тепер командувач СБС — теж у всій цій статистиці.

Одні експерти пишуть, що в управлінні військами мало змін, інші — що “чехарда”.

Це еволюційний процес, який в армії відбувається постійно, і під час війни теж. Можливо, іноді більш, іноді — менш вдало. Всі ми люди. Навряд чи це привід для огульних звинувачень.

Є такий проєкт Стратегії залучення, розвитку та утримання людського капіталу в силах оборони України. У цьому проєкті один із базових принципів — "зростай або йди (і дай дорогу кращому за тебе)".

У реаліях широкомасштабної війни просто так піти з армії нереально, авжеж. А ось зростати — у знаннях, навичках, посадах — незайве і солдатам, і командирам. Адже військо не статичне, воно постійно поповнюється, перебуває в русі, зокрема і в кадровій вертикалі.

військо командири кадрові зміни

Знак гривні
Знак гривні