Рої дронів, керовані боєприпаси та робособаки. В Україні випробували нові технології для фронту (ВІДЕО)

На полігоні Brave1 протестували три новітніх технології для фронту: рій дронів, керовані боєприпаси та військову версію робособаки.

Скриншот з відео
Скриншот з відео

"Фронт динамічний, у військових постійно зʼявляються нові технологічні потреби. Деякі з них — критичні, їх треба закривати якнайшвидше, щоб не дати ворогу просунутися вперед. Зараз для бійців особливо актуальні три технології, які вже відтестували Brave1 на серії полігонів", — розповів віцепрем’єр-міністр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Що за технології

Рій дронів. Дає змогу одному пілоту керувати цілою групою БпЛА. Дрони в рою можуть автономно виконувати місії завдяки роботі в групі. Розробники показали, як працюють БпЛА в межах одного рою дронів, а також продемонстрували роботу цього рішення в операціях з роботами.

Керовані боєприпаси. Уражають ціль з підвищеною точністю. Такі боєприпаси автоматично наводяться на ціль, коригуючи власний політ. Використання цих боєприпасів суттєво підвищує ефективність бойових вильотів дронів-бомберів.

Робособака. Виконує логістичні та розвідувальні функції за різних погодних умов та ландшафту. Тільки на одній зарядці може долати майже 10 кілометрів. "Ви точно бачили цивільний аналог цього пса, але військова версія робота показує дуже високу ефективність", — зазначив Федоров. За його словами, Brave1 розпочав перемовини з виробниками робособаки, щоб забезпечити доступ до технології для Сил безпеки й оборони України.

Міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін розповів, що у випробуваннях взяли участь 17 виробників. 7 із них представили свої напрацювання технології рою дронів, 10 – керованих боєприпасів. "Ці рішення були на різних стадіях готовності та показували різні підходи до вирішення задач", – повідомив Сметанін.

"Оборонка має поставляти у військо інноваційні рішення, які дійсно потрібні Силам оборони зараз та в найближчому майбутньому. Максимально ефективні, актуальні продукти, розраховані на умови, в яких відбуваються військові дії.

Щоб виробники змогли це реалізувати, ми і зібрали всіх разом. Представники Міноборони й Генштабу побачили, що саме вміє український виробник, да дали свої рекомендації для покращення продуктів", – розповів він .

війна технології роботи керовані боєприпаси дрони brave1

Знак гривні
Знак гривні