Як українці ставляться до кадрових змін у Кабміні і чи хочуть створення уряду національної єдності, — опитування
Три чверті українців (74%) вважають, що у діяльності Кабінету міністрів нічого не зміниться після нещодавніх відставок та призначень нових міністрів.
Про це свідчать дані опитування КМІС.
Водночас очікують на покращення діяльності уряду 12%, на погіршення діяльності — 6% респондентів.
Думку про те, що після кадрових ротацій в уряді нічого не зміниться, поділяють жителі всіх регіонів України.
Серед тих, хто довіряє Володимиру Зеленському, також більшість (64%) вважають, що нічого не зміниться в діяльності уряду після останніх змін. Водночас серед тих, хто йому довіряє, більше тих, хто очікує на певне покращення ситуації (19%).
При цьому серед тих, хто не довіряє Зеленському, 88% вважають, що в діяльності уряду нічого не зміниться, і лише 7% вважають, що діяльність погіршиться.
Ставлення до створення уряду національної єдності
50% українців позитивно ставляться до ініціативи зі створення Уряду національної єдності як широкого об’єднання всіх патріотичних сил у парламенті і поза ним. Негативно ставляться — лише 13%, а 33% мають нейтральне ставлення.
Як зазначив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, якщо після повномасштабного вторгнення РФ ставлення до уряду України значно покращилося, то далі оцінки населення почали погіршуватися.
Зокрема, у травні 2024 року КМІС проводив для NDI опитуванні, за результатами якого лише 14% українців добре оцінювали діяльність уряду за останній рік.
"У ситуації, коли опція з виборами є неможливою через війну, окремі кадрові зміни можуть виглядати способом "випустити пару" та привнести "свіжість" у сприйняття уряду громадськістю. Наразі ж ми бачимо, що немає ані значного захвату від змін, ані категоричного неприйняття", — зазначив Грушецький.
За його словами, ситуація з урядом національної єдності є складнішою і демонструє значну залежність від формулювання запитання.
"Наприклад, у кінці 2023 року ми запитували про ставлення до такого Уряду, але конкретизували, що він буде включати коаліцію "Слуги народу", "ЄС", "Батьківщини" і "Голосу". У такій конструкції 37% ставилися позитивно і 19% — негативно. За результатами поточного опитування ми бачимо, що коли мова не про окремі політичні сили, а про саме широке об’єднання різних патріотичних сил, тоді підтримка є значно вищою", — додав Грушецький.
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування упродовж 20-27 вересня 2024 року серед 1001 респондентів. Вибірка не охоплює жителів територій, які тимчасово не контролюються владою України.