У війську зріс запит на тилові спеціальності. На які посади першочергово потрібні люди

В українському війську зросла кількість запитів на низку тилових спеціальностей.

Дмитро Лазуткін. Фото: В'ячеслав Ратинський
Дмитро Лазуткін. Фото: В'ячеслав Ратинський

Про це в інтерв’ю NV повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін.

"Зараз дуже багато запитів на операторів БпЛА, тому що війна стає все більш високотехнологічною, дуже багато застосовується роботизованих систем, безпілотних літальних апаратів. Також дуже багато запитів є на представників ІТ-сфери з тих самих причин", – сказав він.

Також Лазуткін зазначив, що зросла кількість запитів на такі тилові спеціальності, як кухар та діловод.

За його словами, традиційно українській армії потрібні водії, механіки, стрільці та розвідники.

"Як суспільство у нас різне, так кожен шукає себе відповідно до своїх навичок, бажань, страхів, готовності. Наприклад, чимало українців за час війни пройшли курси тактичної медицини, якісь базові курси, опанували якісь навички, принаймні елементарні – вони більш впевнено почуваються", – наголосив речник Міноборони.

Він також зазначив, що відсоток тих, хто бере участь в штурмових діях, від загальної кількості військовослужбовців, насправді не такий високий.

"Тому що забезпечувати роботу на лінії бойового з'єднання має величезна кількість людей. Хтось привозить снаряди, хтось відповідає за логістику, хтось годує цих військовослужбовців, займається документами, проводить службові розслідування. Тобто армія — це величезний організм, який функціонує настільки ефективно, наскільки кожна з його ланок виконує свої задачі", — заявив спікер МОУ.

Загалом, як повідомив Лазуткін, відтоді як запрацював закон про мобілізацію, значно зросла кількість мобілізованих по рекрутингу.

Це дратує, і ми це знаємо. Але це дуже важливо.
Texty.org.ua потребують вашої підтримки.

Ми робимо те, на що не наважуються інші. Розкриваємо схеми пропагандистів, називаємо імена зрадників, показуємо справжні масштаби катастроф, стаємо ворогами найвпливовіших людей світу. Наприклад, Ілон Маск писав у своєму твіті, що нас треба прирівняти до терористів. За більшістю наших матеріалів із журналістики даних — місяці кропіткої роботи й сотні перевірених джерел інформації. Ми не залежимо від політичних примх мільйонера-власника. Ніхто не може вказувати нам, чого не говорити чи про що не повідомляти.

"Цей закон, по суті, підштовхнув людей до того, щоб зайняти активну позицію, взяти відповідальність за власну долю і почати шукати себе в українському війську, в лавах Сил оборони — заходити на сайти, цікавитися, які є посади, що відповідають вмінням і освіті цих людей", — сказав речник Міноборони.

мобілізація кадри рекрутинг зсу військо

Знак гривні
Знак гривні