Мобілізація засуджених: скільки їх можна залучити до війська

Міністр юстиції Денис Малюська вважає, що із закладів пенітенціарної системи можна було б мобілізувати від 10 до 20 тисяч засуджених, насамперед тому, що в Україні переповнені установи виконання покарань.

yvu.com.ua
yvu.com.ua

Про це він заявив в інтерв’ю ВВС.

Малюська сказав, що однозначно підтримує ухвалений парламентом законопроєкт про мобілізацію засуджених і виступає за ширше залучення цієї категорії людей для участі в бойових діях.

"Мені здається, що в кожному конкретному випадку слід визначати, чи корисний той чи інший боєць для наших Збройних Сил, і саме їм визначати, хто їм підходить і хто ні", — сказав міністр.

Відповідаючи на запитання скільки взагалі Україна здатна залучити до війська цих чоловіків призовного віку, які ув'язнені або з судимостями, Малюська назвав цифру 10-20 тисяч.

"Десять-двадцять тисяч. Точно не більше. Але знову ж таки, питання в підходах. Я говорю цифри абсолютно не прораховані, тому що в залежності від кожного сценарію кількість буде різна. Від військово-лікарських комісій теж багато чого залежить", — зазначив міністр.

Читайте також: Мобілізаційний резерв. Скількох чоловіків ще можна мобілізувати і чому потрібно залучати в ЗСУ більше жінок

За його словами, в Україні переповнені установи виконання покарань, зокрема, слідчі ізолятори, вільних місць давно немає практично ніде, особливо у великих містах.

"Тому це велика проблема. Не в останню чергу я дуже агітую за мобілізацію ув'язнених і засуджених через те, щоб в тому числі не порушувати нормативи за кількістю людей на певну площу", — сказав очільник Мін'юсту.

Малюська також прокоментував можливість залучення до мобілізації засуджених за вбивство.

"Але (засуджені) за вбивство двох і більше, наприклад – якщо ми цю категорію беремо: а для чого людина йде на війну, як не вбивати? Тим паче, якщо ми говоримо про вбивць, особливо про засуджених довічно – це, як правило, люди, які вчинили злочин в дуже юному віці, 18-19 років. Мозок ще не сформований, психіка нестабільна. І після десятків років у в'язниці – зараз психологічний портрет людини не має нічого спільного з людиною, яка вбила в 18-19 років. Це підтвердить будь-який психолог", — заявив міністр.

Нагадаємо, Верховна Рада 8 травня ухвалила закон, який передбачає добровільну мобілізацію окремих категорій ув‘язнених.

До лав Сил оборони не можуть бути мобілізовані особи, які вчинили умисні вбивства, ґвалтівники, педофіли, засуджені за незаконне виробництво, придбання, розповсюдження або зберігання наркотиків, ті, хто вчинив злочини проти основ національної безпеки України, а також експосадовці.

Для всіх інших, хто потенційно може бути мобілізований, діє однакова умова – до завершення терміну їхнього покарання має залишитися не більше трьох років.

Читайте також: “А.У.Є.!” та інші нестатутні гасла. Як війна стирає минуле й об’єднує зеків, ментів і гіпстерів

мобілізація мінюст засуджені

Знак гривні
Знак гривні