Ситуація на фронті є найгіршою з березня 2022 року, — військовий аналітик

Польський військовий аналітик, засновник Rochan Consulting Конрад Музика у треді в мережі X аналізує поточну ситуацію на фронті. Texty.org.ua публікують переклад висновків експерта.

Фото ілюстративне. Джерело: Генштаб ЗСУ
Фото ілюстративне. Джерело: Генштаб ЗСУ

Якщо коротко, то ситуація виглядає дуже погано, і не очікується, що вона покращиться в найближчі тижні.

Причин нинішнього стану справ три, і в принципі тут немає нічого дивного, оскільки проблеми з українського боку відомі давно: брак боєприпасів, людей, фортифікаційних споруд.

Щоб уявити дефіцит артилерійських боєприпасів, достатньо згадати, що в українському війську є підрозділи, витрати яких скоротилися на 70-90% порівняно з літом 2023 року. Артилерійський вогонь зведений до мінімуму і часто має бути санкціонованим командирами бригад.

У цьому контексті американська допомога зараз має вирішальне значення, оскільки вона дозволить зменшити диспропорцію між російськими та українськими показниками. Але ми все ще говоримо про зменшення асиметрії, а не про досягнення паритету.

Інтенсивність російських наземних атак від березня 2023 року. Візуалізація Rochan Consulting
Інтенсивність російських наземних атак від березня 2023 року. Візуалізація Rochan Consulting

Те, що надходить від США, не змінить хід цієї війни, а лише відтермінує її. Ми продовжуємо чекати довгострокових і системних рішень як від США, так і від Європи, а також представлення конкретного плану військової підтримки України в цій війні, який би дозволив їй зосередитися на плануванні (разом із західними радниками) і проведенні фронтових операцій для відновлення ініціативи.

Початок будівництва фортифікаційних споруд було відкладено. У контексті появи повідомлень про потенційний наступ Росії в напрямку Чернігова, Сум і Харкова (на мою думку, ця інформація є частиною механізму рефлексивного контролю з боку Росії), Київ опинився перед дилемою вибору пріоритетного напрямку.

Аналізуючи загальнодоступні супутникові знімки районів, де Росія наразі веде наступ (Покровський та Костянтинівський напрямки), не можна помітити видимих укріплених ліній. Схоже, що українці зосередилися на створенні точкових опорних пунктів, які, однак, є вразливими для флангових маневрів, що вже відбуваються. Залишається сподіватися, що в глибині Донецької області створюються додаткові укріплення.

Нестача солдатів є ключовим фактором, який матиме найбільший вплив на розвиток подій на фронті протягом наступних 3-4 місяців

Однак нестача солдатів є ключовим фактором, який матиме найбільший вплив на розвиток подій на фронті протягом наступних 3-4 місяців. За цей час на фронті почнуть з'являтися нещодавно мобілізовані солдати, але є ймовірність того, що час їхньої підготовки буде скорочено до мінімуму в разі прориву російських військ або нестачі резервів. У такому разі Україна може опинитися в тій самій ситуації, що й Росія у вересні 2022 року.

Наразі ми спостерігаємо спроби заповнити прогалини на лінії фронту шляхом перекидання підрозділів з інших напрямків, а також залучення 47-ї механізованої бригади або 3-ї штурмової бригади. Однак такі дії важко підтримувати в найближчі місяці через втрати особового складу з українського боку.

Ми дійшли до того, що ситуація на фронті є найгіршою з березня 2022 року. Чисельна перевага росіян продовжує зростати, як і кількість обстрілів. Україна ще не пережила свою найтемнішу годину. Вона ще тільки починається.

Від Texty.org.ua: Прогноз Конрада Музики щодо того, як може розвиватися ситуація на фронті у 2024 році, ми публікували у фрагменті Російська військова машина стає потужнішою. Що буде на фронті у 2024 році? Більшість з того, що він писав, справджується.

оборона фронт брак зброї хід війни проблеми в ЗСУ нестача солдатів

Знак гривні
Знак гривні