Має зайняти нішу "Ланцета". Зеленському представили новий український дрон (ФОТО)

У День працівника оборонно-промислового комплексу президенту Володимиру Зеленському представили нову модель баражувального боєприпасу, що зможе уражати об’єкти на оперативно-тактичній глибині у 100+ кілометрів.

Фото: Мінстратегпром
Фото: Мінстратегпром

Про це повідомляє Мілітарний.

Видання зазначає, що безпілотник, назва якого все ще тримається у секреті, вже зараз використовується на передовій проти російських окупантів та здобув перші перемоги, успішно уразивши, зокрема, російський зенітний ракетний комплекс.

У перспективі нова розробка має стати засобом ураження цілей як на землі, так і у небі завдяки своїй швидкості та потужній бойовій частині.

"Полюючи на ворожі розвідувальні безпілотники, що наводять російські авіаційні та ракетні удари по українському тилу та передовій, він зможе знизити ударний потенціал російських військ.

Новий український баражувальний боєприпас має зайняти ту ж нішу, що і російський “Ланцет”, завдаючи високоточних ударів по важливих одиницях бойової техніки на великій відстані від лінії фронту", – йдеться у матеріалі.

Дрон має електричний двигун та запускається з катапульти. Новий Х-подібний фюзеляж забезпечує безпілотнику високу маневреність та можливість ураження статичних та рухомих цілей по різних траекторіях. Зокрема, він здатен заходити на ціль під прямим кутом.

Залежно від обраної цілі на борту безпілотника може встановлюватись бойова частина вагою до 3 кілограмів. Вона представлена у різних версіях: уламкова, термобарична або бронебійна з ударним ядром. Остання може пробивати до 40 мм броні та наносити серйозні ураження техніці, створюючи при “проламуванні” корпусу багато вторинних уламків.

Максимальна швидкість безпілотника не перевищує 180 км/год, а тому його основними цілями можуть бути об’єкти, що рухаються повільніше 130 км/год. Фактично йдеться про російські “Орлан-10”, Zala та “Ланцети”, хоча теоретично це можуть бути і зависаючі або пролітаючі на зустрічних курсах гелікоптери.

У парі з баражувальним боєприпасом працює дрон-ретранслятор. Він виконує задачі з пошуку цілі, її відстеження в очікуванні ударного дрона та контролю наслідків влучання.

Зазначається, що завдяки ретранслятору баражуючий боєприпас здатен працювати на великих відстанях та з хорошим зв’язком.

Усі безпілотники комплексу оснащуються високонадійними модулями шифрованого зв’язку (стандарт AES256), що дозволяє працювати в умовах активного придушення системами РЕБ.

Ще одним нововведенням стала інтеграція системи "машинного зору", яка забезпечує захоплення об’єктів та автоматичне донаведення на ціль.

Мілітарний підсумовує, що на сьогодні безпілотний комплекс перебуває на етапі доведення. Воно відбувається в умовах постійних пусків та застосувань у зоні бойових дій, де дрон уже знищує ворожу техніку.

українські розробки виробництво БПЛА дрони ланцет

Знак гривні
Знак гривні