Сотні маленьких електростанцій. В Укренерго розповіли про стратегію захисту від ударів РФ

Єдиним шляхом убезпечення енергосистеми від тяжких наслідків атак росіян є розосередження виробництва електроенергії по всій території України — треба будувати сотні маленьких електростанцій.

Наслідки атаки росіян на енергетику 22 березня. Фото: ДСНС
Наслідки атаки росіян на енергетику 22 березня. Фото: ДСНС

Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, передає Укрінформ.

"Зосередження генерації на декількох майданчиках — це те, що призводить до серйозних проблем при масованих ворожих обстрілах. Ми, як оператор енергосистеми, розуміємо, що єдиний сталий шлях до убезпечення енергосистеми від такого масованого терору полягає у децентралізації генеруючих потужностей", — сказав Кудрицький.

За його словами, необхідно побудувати сотні маленьких електростанцій, які будуть більш стійкими до масованих атак саме через свою розосередженість. Відповідно, атаки не призведуть до таких тяжких, як нині, наслідків для енергосистеми.

"На сьогодні в Україні вже будуються сонячні й вітрові електростанції — без "зеленого" тарифу, на основі прогнозів інвесторів щодо окупності інвестицій. Додатково до них нам також потрібні технології для балансування", — зазначив очільник Укренерго.

За розрахунками компанії, енергосистемі потрібна нова теплова генерація — але не вугільна, а така, що працюватиме на відходах деревообробної промисловості, аграрного сектору тощо. Крім того, енергосистема потребує газових пікерів (невеликі високоманеврені електростанції, що працюють на газі) та систем накопичення електроенергії.

Географічно така генерація має бути розосереджена по всій території держави.

Читайте також: Обстріли енергосистеми України: які об'єкти потрапили під удар (КАРТА)

Кудрицький наголосив, що росіяни наростили інтенсивність атак на об'єкти енергетики порівняно з минулою серією масованих ударів по енергосистемі.

За його словами, за неповні півтори декади з відновлення масованих атак кількість дронів, якими росіяни намагалися уразити енергосистему, вже зрівнялася із кількістю ударних БПЛА, що ворог випустив за весь опалювальний сезон 2022/2023.

Кудрицький зазначив, що на сьогодні пошкоджена значна кількість теплових та гідроелектростанцій, що негативно впливає на енергосистему з погляду її балансування. Крім того, голова Укренерго повідомив, що росіяни 3 квітня вперше прицільно атакували тилову сонячну електростанцію.

стратегія обстріли енергосистем укренерго енергетичний фронт

Знак гривні
Знак гривні