Українські розробники тестують FPV-дрон на оптоволокні (ФОТО, ВІДЕО)

"Дронарня", яка працює над розробкою та виробництвом БПЛА, показала зразок FPV-дрона з оптоволокном, який дістав назву "Бандерик-Стрічка".

c1965f7f786b019d
fa565f7f47d8525b

Як пише Defense Express, FPV-дрон має такі задекларовані характеристики: корисне навантаження до 3 кг, час у повітрі 15 хвилин, тактичний радіус — 1 км. Але ці параметри могли змінитися, адже тестування розробники проводили ще влітку.

Видання зазначає, що FPV-дрони, які використовують оптоволокно замість радіоканалу для керування та передачі відео, потенційно є дуже перспективним напрямом розвитку цього виду озброєння. Defense Express додає, що в цьому напрямі активізувалися росіяни, які вже у бойових умовах тестують такі дрони.

"Головним у цьому випадку є не параметри дрона, а отримання досвіду та напрацювань у реалізації саме керування через оптичне волокно.

Як і у російському аналогічному виробі, сам дрон витягує за собою дріт, при цьому у "Бандерик-Стрічка" було обрано значно тонше оптоволокно. Але, з огляду на відео, дрон цілком може виконувати достатньо агресивні маневри без його обриву.

Використання оптоволокна дозволяє повністю ігнорувати РЕБ, бо все керування здійснюється через дріт. Також значно покращуються якість зображення, яке бачить оператор. Все це вже якісно підвищує ефективність дрона та вірогідність ураження цілі.

Серед додаткових бонусів — неможливість зафіксувати роботу дрона та засікти оператора засобами радіоелектронної розвідки. Можливість працювати одночасно значно більшій кількості дронів без проблем зі скупченням в одному діапазоні радіохвиль, що вносить складності у керування", — йдеться у матеріалі.

Ще одна перевага — можливість розмістити обчислювальні потужності для так званого машинного зору для розпізнання та атаки цілі на станції управління, а не самому дроні. А це значно дешевший варіант.

війна технології війна дронів тестування fpv-дрони

Знак гривні
Знак гривні