СБУ прийшла з обшуками до керівництва Почаївської лаври на Тернопільщині (ФОТО)

Служба безпеки проводить слідчі дії на території Почаївської Успенської лаври УПЦ (МП) у Тернопільській області.

5a06e19d7260e51949e17158864d2a05

Як повідомляє пресслужба СБУ, обшуки проходять у межах кримінального провадження щодо причетності керівництва Лаври до розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

За даними слідства, представники Почаївської лаври оприлюднили на сайті монастиря публікацію, в якій ображали національну честь та гідність юдеїв, а також розпалювали релігійну ворожнечу до представників усіх церков, окрім УПЦ.

Крім того, у цьому дописі клірики УПЦ (МП) поставили під сумнів існування України як суверенної держави окремо від Росії.

Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила наявність у тексті інтернет-публікації висловлювань, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу та ненависть.

У межах кримінального провадження за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Читайте також: 50 друзів Кіріла. Хто з народних депутатів блокує заборону московської церкви

Також сьогодні на Тернопільщині у Кременці виконавча служба повертає у власність держави Миколаївський собор.

Про це Суспільному розповів директор Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Василь Ільчишин.

Після відмов представників УПЦ (МП) добровільно звільнити приміщення храму, які до лютого 2023 року використовувалися ними на підставі договору безоплатного користування, у собор прийшли судові виконавці та співробітники поліції.

У Тернополі біля Кафедрального собору Віри, Надії, Любові і матері їх Софії УПЦ МП люди організували мирний протест. Учасники акції підтримують обшуки, які сьогодні СБУ проводить у Почаївській лаврі.

"На щастя, вже відбуваються обшуки в Почаєві, Кременці. Перевіряють, чи має ця церква відношення до московської агентури. Ми підтримуємо такі обшуки. Це давно вже треба було зробити, рік тому, а то й вісім років тому. Бо Почаїв є центром московської церкви на заході України.

У Тернополі теж є така церква, центр єпархії. Тому теж потрібно проводити обшуки, щось з цим робити. Погано, коли наші церковні, архітектурні пам'ятки перебувають в російській окупації", — сказав один з учасників акції Андрій Лесіцький.

релігійна безпека тернопільщина почаїв УПЦ (МП)

Знак гривні
Знак гривні