Що змінилося для водіїв у Правилах дорожнього руху: пояснює Нацполіція

20 жовтня Уряд України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Зміни здебільшого зумовлені необхідністю наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Фото: ЦОДР
Фото: ЦОДР

Про це повідомили у Національній поліції України.

Що змінилося для водіїв:

Раніше, з метою позначення транспортного засобу, що рухається у світлу пору доби поза межами населеного пункту, з 1 жовтня по 1 травня мали були бути увімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар. Тепер такий часовий проміжок скасовано, і зазначене правило для транспортних засобів застосовується постійно.

У Нацполіції зазначають, що така практика позитивно зарекомендувала себе в низці європейських країн.

За результатами дослідження Європейського дослідницького інституту безпеки дорожнього руху (SWOV), завдяки використанню денних ходових вогнів (ближнього світла фар) кількість ДТП у світлу пору доби скоротилася на 10-15%.

Забороняється перевозити дітей, зріст яких менше ніж 150 см, (порівняно з попередніми вимогами до зросту дитини – 145 см) у транспортних засобах без використання дитячих утримувальних систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки.

Також на автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.42.1, 5.42.2, 5.42.3, 5.43 або 6.15.

нацполіція водії правила руху дороги

Знак гривні
Знак гривні