Провідні підприємства ВПК попередили ОП про параліч роботи через дії ДАСУ. Єрмак доручив Шмигалю розібратися (ДОКУМЕНТ)

Офіс Президента закликає Кабмін розібратися у ситуацію з оборонними підприємствами, які скаржаться на дії Держаудитслужби.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Так, до Офісу Президента звернулися провідні підприємства в галузі створення боєприпасів та ракетної техніки. Відповідний документ є у розпорядженні видання.

ДП "Науково-виробниче об'єднання "Павлоградський хімічний завод", ДП "Конструкторське бюро "Південне" імені М.К. Янгеля" та ДП "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова". Вони зазначають, що через дії розпорядників бюджетних коштів та Держаудитслужби роботу підприємств найближчим часом може бути повністю паралізовано.

Читайте також: Розв'язання проблеми "незаконних прибутків" постачальників Міноборони залежить від Держаудитслужби, яку очолює ставлениця Портнова, – ЗМІ

Зазначається, що серед пред'явлених звинувачень від ДАСУ одне з основних місць займає наявність прибутку підприємств виконавців у договорах із замовниками. Вони пояснили, що державні підприємства створені для отримання прибутку, а прибуток державних підприємств передбачається їхніми фінансовими планами та внесений в контракт керівника як ключовий показник його діяльності.

"Крім цього, за рахунок прибутку підприємствами здійснюється придбання обладнання, сировини та виготовлення продукції оборонного призначення при частковому фінансуванні її виготовлення з боку розпорядників бюджетних коштів, а також відновлення засобів виробництва та будівель зруйнованих внаслідок ракетних ударів по підприємству, що є критично важливими для виробництва продукції оборонного призначення", – йдеться у зверненні ДП.

Читайте також: Загроза для ракетної програми. Держаудитслужба блокує роботу КБ "Луч", Кабмін не втручається, ігноруючи постанову ВР, – Ярова

Так, Офіс Президента попросили втрутитися у ситуацію та забезпечити можливість безперебійної роботи підприємств.

Глава ОП Андрій Єрмак своєю чергою направив це звернення до прем'єра Дениса Шмигаля та запропонував "невідкладно розглянути порушені питання, ужити необхідних заходів реагування та поінформувати заявників й Офіс Президента України про результати". 

Від ТЕКСТІВ: Лист виробників зброї до Єрмака з проханням захистити їх від дій ДАСУ прийшов ще 28 серпня, через півтора місяця нічого не вирішено. Це наштовхує на висновки, що голову ОП Андрія Єрмака або показово ігнорують, або це імітація дільності з його боку.

780x1104 (1)
780x1104 (2)
780x1104

шмигаль впк оборонна промисловість ДАСУ єрмак оп

Знак гривні
Знак гривні