ЗСУ озброїли новими польськими зенітками ZU-23-2CP (ВІДЕО)

До України надійшли нові зенітні установки ZU-23-2CP. Аналітики з NMFTE, які оприлюднили відео з установкою, розповіли, що ці ZU-23-2CP виготовили у 2022 році.

Випробування польських зенітних установок провели на одному з полігонів.

Як пише Мілітарний, виготовляє такі установки польська компанія Zakłady Mechaniczne Tarnów, яка входить до складу Polska Grupa Zbrojeniowa.

ZU-23-2CP є версією розробленої в СРСР спареної зенітної установки ЗУ-23.

Установки призначені для боротьби з повітряними цілями, які летять на малих висотах.

«Замовники цінують систему, перш за все, за її надійність, ефективність та простоту використання», – розповідають у компанії.

Screenshot_30

Польська зенітна установка ZU-23-2CP. Фото: mil.in.ua

Максимальна дальність ураження цілі становить 2500 м, висота – до 1500 м.

ZU-23-2CP забезпечує ураження цілі 23-мм бронебійно-запалювальними трасувальними (HEI-T), бронебійно-підкаліберними трасувальними (APDS-T та FAPDS-T) боєприпасами.

«З відмінностей від звичайної радянської ЗУ-23-2 стала маса, яка зменшилася на 100 кг до 850 кг, ресурс ствола виріс з 3000 до 5 тисяч, а ресурс автомата виріс з 6000 до 10000, можна буксирувати на швидкості 90 км і більше без шкоди для самої установки», – розповіли аналітики з NMFTE.

Також вони додали, що недоліком стала відсутність зенітного прицілу ЗАП-23, що заважає стріляти по повітряних цілях, але це компенсується наявністю нового прицілу для стрільби по наземних цілях.

україна-польща зенітні комплекси зброя ЗСУ

Знак гривні
Знак гривні