Міноборони прийняло на озброєння 28 моделей українських дронів від лютого 2022 року

У період з 22 лютого 2022 року Міністерство оборони України прийняло на озброєння/в експлуатацію 28 моделей БпЛА різних типів українського виробництва.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Серед них, зокрема, 9 моделей дронів-камікадзе, серед яких 3 літакового типу, а також 6 моделей FPV-дронів.

Повідомляється, що загальна кількість поставлених до Збройних сил України безпілотників у рамках закупівель Міноборони налічує тисячі одиниць.

У відомстві наголошують, що розвиток українського виробництва озброєння та військової техніки, зокрема, розвідувальних, ударних дронів, дронів-камікадзе та баражувальних боєприпасів є пріоритетом для Міноборони.

Тому оборонне відомство восени 2022 року суттєво спростило процедури для винахідників та виробників. Внаслідок чого термін прийняття в експлуатацію нового озброєння та техніки скоротився з приблизно 2 років до 3-5 тижнів.

medium

Фото: "Повернись живим"

У Міноборони кажуть, що постачання БпЛА українського виробництва для потреб ЗСУ постійно зростає у геометричній прогресії.

"З низкою українських компаній укладено контракти на серійне виробництво 10 моделей БпЛА різних типів, найменування та обсяги не розкриваються з міркувань безпеки. Обсяги постачання визначені на підставі потреби, сформованої Генеральним штабом ЗС України", – йдеться у повідомленні.

Окрім того, станом на 20 липня 2023 року до Міністерства оборони надійшло дві пропозиції від підприємств, які входили до складу колишнього концерну «Укроборонпром» (після реорганізації – АТ «Українська оборонна промисловість»). Зокрема, у 2023 році з підприємством концерну укладено державний контракт на закупівлю розвідувального дрона.

У Міноборони додали, що також на цей час завершені випробування єдиного дрона-камікадзе, розробником якого є одне із підприємств АТ «Українська оборонна промисловість».

Після завершення процедури допуску до експлуатації та визначення Генштабом потреби у цьому безпілотнику, буде прийматись рішення щодо його закупівлі для ЗСУ.

українські розробки війна технології українські бпла міноборони

Знак гривні
Знак гривні