Фото дня. Оновлена САУ "Богдана" на бойовій позиції
57-ма окрема мотопіхотна бригада ЗСУ імені кошового отамана Костя Гордієнка показала кадри бойової роботи самохідної гаубиці 2С22 «Богдана».
Українська артилерійська установка калібру 155-мм працює на одній з ділянок фронту російсько-української війни. У червні стало відомо, що оновлена версія української самостійної гаубиці 2С22 проходить випробування у війську.
![358610562_663777309120240_4831539327160556221_n.jpg](/media/images/358610562_663777309120240_4831539327160556221.width-1000.jpg)
Фото: Reuters
У січні 2023 року міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна профінансувала серійне виробництво оновленої вітчизняної артилерійської установки «Богдана» ще навесні 2022 року.
![357528975_663777532453551_3310371790084543315_n.jpg](/media/images/357528975_663777532453551_3310371790084543315.width-1000.jpg)
Фото: Reuters
На початку травня у соціальних мережах поширили фото, на яких зображено процес виробництва нового варіанту української артилерійської системи, інформує Мілітарний. А вже наприкінці місяця з’явились перші фото вже добудованої української серійної самохідної гаубиці 2С22 «Богдана». Її сфотографували під час пересування власним ходом на одній із доріг.
![358390252_663777535786884_6813166409691078087_n.jpg](/media/images/358390252_663777535786884_6813166409691078087.width-1000.jpg)
Фото: Reuters
Розробку артилерійської системи 2С22 «Богдана» почали у 2016 році. Вона є першою самохідною гаубицею калібру 155-мм, яка була розроблена фахівцями українського оборонно-промислового комплексу. Її вперше показали у липні 2018 року. У січні 2022 року «Богдана» завершила попередні вогневі випробування. Гаубиця здійснила 450 пострілів.
![358460595_663777592453545_550289556474097231_n.jpg](/media/images/358460595_663777592453545_550289556474097231_.width-1000.jpg)
Фото: Reuters
На початку травня 2022 року стало відомо, що дослідний зразок «Богдани» успішно знищує російських окупантів. Українська САУ прицільно обстрілювала окупований острів Зміїний у Чорному морі. Вітчизняна самохідна 155-мм гаубиця продовжила завдавати ударів по окупантах і на інших ділянках фронту.