Український флот прийняв до складу бронекатер "Буча", на церемонії був Залужний (ФОТО)
До корабельно-катерного складу ВМС ЗС України передали малий броньований артилерійський катер (МБАК). Отриманому від промисловості катеру присвоєно назву "Буча".
![photo_2023-05-26_15-51-51.jpg](/media/images/photo_2023-05-26_15-51-51.width-1000.jpg)
Фото: АрміяInform
Бронекатер успішно пройшов усі етапи заводських та державних випробувань, повідомляє АрміяInform.
На катері встановлено сучасне навігаційне і радіолокаційне обладнання та озброєння для ураження цілей противника. Одна з особливостей цього катера є його низька візуальна оптико-електронна, радіолокаційна та теплова помітність. Він малопомітний для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника.
![whatsapp-image-2023-05-26-at-14.54.56-1.jpg](/media/images/whatsapp-image-2023-05-26-at-14.54.56-1.width-1000.jpg)
Фото: АрміяInform
Крім того, катер оснащений системою захисту від наведення зброї противника та системою автоматичної постановки димових і теплових завіс.
![whatsapp-image-2023-05-26-at-14.54.56-3.jpg](/media/images/whatsapp-image-2023-05-26-at-14.54.56-3.width-1000.jpg)
Фото: АрміяInform
Головне призначення малих броньованих артилерійських катерів — патрулювання в ближній морській зоні, в річках та лиманах, захист важливих об’єктів морської та річкової інфраструктури та прибережної зони України, а також протидія імовірним висадкам десантних засобів противника на узбережжя тощо.
МБАК «Буча» має стати флагманом київського дивізіону річкової флотилії. Докладніше про історію створення катера читайте за посиланням.