"А тут ще й бурячки посію". Фермер і прикордонник налагодили агробізнес у прикордонній смузі

Працівники ДБР за сприяння керівництва Держприкордонслужби повідомили про підозру прикордоннику з Луцького загону, який сприяв місцевому агропідприємству в самовільному заволодінні 45 гектарами землі у прикордонній смузі.

Про це повідомляє ДБР, пише agronews.ua.

Фірма орендувала понад 284 га землі у місцевих мешканців — власників паїв. Але комерсант, щоб збільшити прибутки компанії, вирішив розширити посівні площі коштом земель прикордонної смуги.

Начальник відділення прикордонної служби, який погодився на протиправну співпрацю, забезпечив безперешкодний доступ техніки та персоналу бізнесмена до ділянок, які перебувають під особливою охороною.

povidomilo-pro-pidozru-pravoohoroncyu-ta-pidpriemcyu-yaki-nezakonno-nalagodili-agrobiznes-u-prikordonnij-smuzi-3.jpeg

Працівники незаконно вирубали дерева та чагарників на 45 гектарах і засадили територію сільгосппродукцію. За підрахунками, держава, як законний власник, через самовільне захоплення та використання земель не за призначенням, зазнала збитків у понад 7,2 млн грн.

Також перевіряється, чи постраждала від такого «господарювання» система охорони українського кордону.

Начальника відділення прикордонної служби підозрюють у пособництві в самовільному зайнятті земельних ділянок в зоні особливого режиму використання земель, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 197-1 КК України).

Також підозру в самовільному зайнятті земельних ділянок в зоні особливого режиму використання земель, вчиненому за попередньою змовою групою осіб повідомлено керівнику підприємства (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 197-1 КК України).

дбр агробізнес прикордонники фермери

Знак гривні
Знак гривні