"Гвардія наступу". МВС створює штурмові бригади: хто туди ввійде і що вони робитимуть

МВС розпочало формування штурмових бригад під назвою "Гвардія наступу", до яких можуть вступати добровольці. Ці підрозділи націлені на посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України. Про це заявив виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ Ігор Клименко.

Від Текстів: Ці заяви звучать оптимістично, але не зрозуміло, навіщо МВС окремі бойові підрозділи, якщо є ЗСУ? Навіщо ускладнювати структуру командування і йти за російським сценарієм, коли на фронті воюють частини з різним підпорядкуванням? На тому ж російському прикладі ми бачимо, що з часом це призводить до політичних проблем і протистояння між керівниками цих формувань.

«Багато наших військовослужбовців, які боронили та боронять нашу країну, вийшли з ініціативою набрати людей в такі підрозділи. Тому було прийнято рішення, що всіх, хто бажає, хто є патріотом, хто втратив домівки або рідних через війну, об'єднати в такі бригади», – сказав Ігор Клименко. 

В. о. міністра додав, що у МВС вже почали формувати такі підрозділи. Найближча мета цих бригад – звільнити тимчасово окуповані РФ території й стати на міжнародно визнані кордони.

slide-3.png

Фото: storm.mvs.gov.ua

Він розповів, що основу цих підрозділів будуть складати чинні поліцейські, прикордонники, нацгвардійці.  

«У першу чергу – це люди, які пройшли горнило 2014-2015 років, частина яких воювала вже і в 2022 році. Частина з них поранена. Підрозділи будуть складатися виключно з добровольців», – зазначив Клименко.

За його словами, людина, яка хоче приєднатися до «Гвардії наступу», може подати відповідну анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, де представлені всі бригади, які комплектуються. Можна обрати бригаду, в якій хоче служити людина: чи це бригада Нацполіції «Лють», чи бригади Держприкордонслужби «Сталевий кордон», чи шість бригад Нацгвардії.

Або інший варіант – є телефон гарячої лінії (080 010 00 20), на якій можна проконсультуватися й отримати інформацію, куди прийти. Або ж подати анкету через Центри надання адміністративних послуг, перелік ЦНАПів також представлений на сайті. 

«Записатися можна онлайн, заповнивши анкету. Протягом години передзвонить оператор і проконсультує, у який рекрутинговий пункт прийти, їх по Україні вже понад 140. Адреси цих пунктів є на сайті, кожен доброволець може прийти в найближчий такий пункт. Також кандидат має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний та фізичний тест. Після успішного проходження він зараховується в ту бригаду, яку вибрав», – сказав в. о. міністра внутрішніх справ.

slide-6.png

Фото: storm.mvs.gov.ua

Клименко також зазначив, що у новостворених бригад будуть якісні командири з бойовим досвідом, і перелічив бонуси, які пропонує МВС. 

«Військові можуть піти на контракт або по мобілізації, це стосується Держприкордонслужби та Нацгвардії. Всі пільги та соціальні гарантії зберігаються, крім того, ми пропонуємо достойну зарплату. Також ми пропонуємо можливість отримати професію в навчальних закладах МВС. І, звичайно, кожен буде мати змогу утилізувати ворога», – сказав Ігор Клименко. 

Навчання бійців бригад триватиме кілька місяців: спочатку індивідуальне, потім – у складі підрозділу. Коли командир буде розуміти, що підрозділ готовий, вони перейдуть до виконання бойових завдань.

добровольці мвс сили оборони штурмовики

Знак гривні
Знак гривні