Норвегія підтвердила втечу з Росії екскомандира "Вагнера". Найманець погодився дати свідчення

Влада Норвегії підтвердила, що росіянин Андрєй Медведєв, який є колишнім високопоставленим членом по суті терористичної організації ПВК "Вагнера", незаконно перетнув кордон та попросив там про притулок.

Як інформує "Бабель", норвезький директорат з питань імміграції (UDI) підтвердив цю інформацію агентству Associated Press.

Справу Медведєва передали норвезькій імміграційній поліції, а ексбойовика "Вагнера" перевели в Осло, де помістили в центр для порушників міграційного законодавства. Поліція Норвегії відмовилася коментувати цю справу.

За повідомленням норвезького інформаційного агентства NTB, Медведєв переховувався після закінчення чотиримісячного контракту, який він підписав 6 липня 2022 року.

Російське видання «Медуза» пише, що Медведєв був командиром підрозділу, до якого входив Євгеній Нужин — найманець «Вагнера», чию страту кувалдою зафіксували на відео, що з’явилося в мережі в листопаді.

Засновник проєкту Gulagu.net Владімір Осєчкін повідомив, що колишній "вагнерівець" перейшов кордон з Норвегією в районі населеного пункту Нікель Мурманської області.

Це вперше від початку повномасштабного вторгнення з Росії до Європи зумів втекти колишній командир одного з підрозділів по суті терористичної групи «Вагнера». При цьому він погодився давати свідчення та викривати засновника ПВК Євгенія Пригожина.

За словами Осєчкіна, Медведєв був свідком багатьох страт і позасудових розправ з боку служб Пригожина, які ті чинили стосовно людей, що відмовлялися йти на війну проти України.

Сам найманець стверджує, що після його відходу з «Вагнера» Пригожин і його служба безпеки намагались його затримати. Медведєв побоювався, що його можуть стратити.

На початку липня 2022 року Медведєв уклав контракт з «ПВК Вагнера» на чотири місяці. Його відправили в Сальськ, а звідти у Луганську область, де призначили на посаду командира Першого відділення четвертого взводу сьомого штурмового загону найманців. За словами окупанта, він брав участь у боях під Бахмутом.

У середині грудня в соцмережах поширювалося відео, на якому людина, яка представилася дезертиром Андрієм Медведєвим, розповіла про знущання бійців у ПВК. Він закликав Пригожина перевірити ці інциденти, але натомість його почали переслідувати.

свідчення вагнер норвегія терористи рф

Знак гривні
Знак гривні