У Києві перейменують станції метро "Дружби народів" і "Площа Льва Толстого"

Кияни віддали понад 100 тисяч голосів за перейменування семи міських об’єктів, назви яких пов’язані з Росією. 

Про це повідомив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

За словами Бондаренка, процес дерусифікації та декомунізації триває в Києві, і місто продовжує позбавлятись від залишків російської колоніальної культури.

«У столиці вже перейменовано понад 200 вулиць, провулків, проспектів, бульварів та площ. І врешті-решт, ми перейшли до перейменування станцій столичного метрополітену. Ці всі перейменування покликані не просто позбавити від російської колоніальної культури, а фактично наразі, коли з’явиться площа Українських Героїв замість площі Льва Товстого, і відповідної станції метро, а також замість вулиці Льва Товстого з’явиться вулиця Скоропадського, ми будемо мати дві вісі на центральній мапі Києва.

Перша вісь почнеться від Європейської площі, пройде через Майдан Незалежності, Бессарабську площу, і завершиться площею Українських Героїв. А друга – від вулиці Володимирської, пройде через бульвар Тараса Шевченка, вулицю Скоропадського, Симона Петлюри та завершиться центральним залізничним вокзалом. У результаті ми з вами будемо йти вулицями, назви яких мають імена тих людей, які точно боролись за Україну і відстоювали права та свободи нашого народу», – наголосив Володимир Бондаренко.

Він додав, що кияни шляхом електронного голосування також підтримали перейменування станції метро «Дружби народів» на честь історичної назви місцевості – «Звіринецька» та надання проєктній станції метрополітену «Проспект Правди» назву «Варшавська», а також підтримали перейменування бульвару Перова на Воскресенський, а проспекту Визволителів – на проспект Георгія Нарбута.

деколонізація київ дерусифікація метро

Знак гривні
Знак гривні