«88 днів пекла». Лауреат Пулітцера створив комікс про українця з фільтраційного табору

Видання The Insider та американський публіцист Ентоні Дель Кол, який є лауреатом Пулітцерівської премії, адаптували історію українця Ігоря Талалая, який пройшов фільтраційні табори росіян, в коміксі під назвою «88 днів пекла».

Про це повідомляє Zn.ua.

25-річний Ігор Талалай провів три місяці в фільтраційному табору в Донецькій області й розповів про те, що відбувається з українцями, які потрапляють туди, і яким стає життя, коли звідти вибираєшся.

«Одним із в'язнів був військовий, який брав участь у боях біля Донецька у 2016. Він повернувся до армії після початку цього вторгнення, його руки та ноги змочили водою і притулили до них електричні дроти… Але він щодня прокидався з усмішкою на обличчі. Інший був солдатом з територіальної оборони, який занурився в депресію. Я постійно казав йому триматися за позитивне. Він дякував мені за допомогу. А коли йшов, сказав, що дасть знати моїй матері, що я все ще живий. Ми всі говорили про наші життя. І про те, що будемо їсти, коли потрапимо на волю».

В описі роботи називають деяку статистику: за даними Державного департаменту США, до липня цього року Росія допитала, затримала або депортувала від 900 000 до 1,6 мільйона громадян України. Управління Верховного комісара ООН з прав людини перевірило існування контрольно-пропускних пунктів і «свавільне затримання, катування, жорстоке поводження та примусове зникнення» українців, які сприймаються як проукраїнські або мають незначні зв'язки зі ЗСУ.

63af8cf2a51b3d00185b5c5a.webp

Увесь комікс можна переглянути тут.

війна мистецтво комікс воєнні злочини рф фільтраційні табори

Знак гривні
Знак гривні