В Україні вперше показали експозицію військової жіночої форми, її вже тестують у ЗСУ (ФОТО)

21 грудня в Україні вперше представили експозицію військової жіночої форми та амуніції. Форма була розроблена проєктом #arm_women_now за міжнародними стандартами та зараз тестується у Збройних силах України.

Про це повідомляє Суспільне.

"Станом на зараз ми в режимі "нон-стоп" відшиваємо ці форми і безкоштовно передаємо її жінкам на передову. До кінця цього року вже буде 2 тисячі комплектів форми: нижньої білизни, термобілизни, теплого зимового одягу", — розповіла організаторка заходу та ініціаторка проєкту депутатка Київської міської ради Ірина Никорак.

6adac394d9fafca2.jpg

Фото: Анна Хорошун, Суспільне

За її словами, форма, розроблена проєктом #arm_women_now, враховує жіночу антропометрію тіла: кітель відрізняється в плечах та грудях, а штани розроблені таким чином, що мають глибшу посадку та подвійну фіксацію на талії.

7d3c9fd8bb0e95e8.jpg

Фото: Анна Хорошун, Суспільне

Військова 112 окремої бригади територіальної оборони Києва Наталя із позивним "Ангел" прокоментувала окреме виробництво жіночої військової форми і розповіла, як жінки обходилися без такої форми у перші місяці повномасштабного вторгнення РФ.

Вона розповіла, що на початку війни жінки, що вступали до лав ЗСУ, мусили ходити до кравців і перешивати чоловічу військову форму, щоб підігнати її під свій розмір, але це не розв'язувало проблеми незручності.

"Це має бути жіноча форма і крапка", — каже військова.

da3e27bd1cac2708.jpg

Фото: Анна Хорошун, Суспільне

Станом на кінець листопада 2022 року в ЗСУ проходять службу 59 тисяч 786 жінок (з них 41 тис. — це військовослужбовиці й майже 19 тисяч — цивільні працівниці).

Уніфікованої жіночої військової форми в Україні наразі немає. Жінкам військовим видають чоловічу форму, білизну, взуття. 18 липня 2022-го Міноборони повідомляло, що у жінок в українській армії зʼявиться уніфікована жіноча військова форма. Її розробкою займаються волонтери.

військова форма волонтери жінки в армії

Знак гривні
Знак гривні