"Рамштайн-7": Україна отримає ППО ближньої дії і HAWK, боєприпаси та військове обладнання

16 листопада відбулося сьоме засідання Контактної групи з питань оборони України під головуванням США, так званий сьомий "Рамштайн". На ньому партнери України оголосили про виділення додаткових засобів протиповітряної оборони, артилерійських боєприпасів та зимового спорядження.

Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін, передає Укрінформ.

Він зауважив, що зустріч відбулася на тлі ракетних ударів Росії по цивільних об’єктах в Україні та бомбардування української енергетичної мережі, що тільки посилило рішучість міжнародних партнерів щодо підтримки України.

«Ми продовжимо підтримувати фундаментальне право України на самооборону та захист основних правил міжнародного порядку», – наголосив глава Пентагону.

Він також зазначив, що під час засідання учасники Контактної групи анонсували нові внески в оборонну підтримку України.

Зокрема, за його словами, Швеція оголосила про пакет допомоги у сфері протиповітряної оборони на суму $287 мільйонів. Іспанія пообіцяла надіслати в Україну дві додаткових системи HAWK та ракети до них.

Polish_20221014_091327856.png

Пуск ракети з мобільної пускової установки ЗРК Hawk. Фото: mil.in.ua

Канада запропонувала пакет оборонної підтримки на суму $500 мільйонів, а також підтвердила, що залишається провідним донором зимового обмундирування й обладнання для ЗСУ.

Крім того, Остін відзначив внесок Німеччини в посилення можливостей артилерії в Україні, а також надання ракет до ракетних систем залпового вогню MARS II.

Греція, за його словами, анонсувала передачу партій 155-міліметрових снарядів, а Польща заявила про постачання додаткових боєприпасів для артилерії та танків, а також систем ППО ближнього радіуса дії.

Глава Пентагону також визнав внесок країн Євросоюзу і Великої Британії у важливу підготовку українського військового персоналу.

«Ці внески призведуть до великих змін», – наголосив міністр оборони США. У цьому зв’язку він згадав успіхи ЗСУ у проведенні контрнаступальних операцій під Харковом і Херсоном.

Остін підкреслив, що країни-учасниці Контактної групи продовжать тісно працювати над тим, аби забезпечити Україну більшими обсягами критично важливого обладнання й озброєння.

військова допомога західна зброя остін рамштайн

Знак гривні
Знак гривні