ПАРЄ одностайною резолюцією визнала російський режим терористичним

Парламентська асамблея Ради Європи за результатами термінових дебатів на тему: “Нове загострення агресії Російської Федерації проти України” ухвалила резолюцію, у якій оголосила режим РФ терористичним.

Про це повідомляє Укрінформ.

Зі 100 депутатів ПАРЄ “за” проголосували 99, “проти” – 0, “утримався” – 1.

Зокрема, до проєкту резолюції було прийнято поправку з голосу, в якій зазначається: “Оголосити нинішній режим Російської Федерації терористичним”.

Також Асамблея проголосувала за прискорення створення спеціального міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії проти України та створення комплексного міжнародного механізму компенсації, включаючи міжнародний реєстр збитків.

Крім того, Асамблея підтримала поправку щодо забезпечення України необхідними системами ППО.

Зокрема, з огляду на посилення ескалації агресії Росії проти України, у сьогоднішній резолюції Асамблея оновила свої оцінки та рекомендації, які були ухвалені нею з початку широкомасштабної агресії.

Тож, Асамблея закликала держави-члени Ради Європи:

- оголосити нинішній режим Російської Федерації терористичним;

- прискорити створення спеціального (ad hoc) міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії проти України;

- створити систему перегляду заходів для забезпечення притягнення винних до відповідальності;

- створити комплексний міжнародний механізм компенсації, включаючи міжнародний реєстр збитків, і активно співпрацювати з українською владою з цього питання;

- вважати російські політичні партії, які в минулому голосували за незаконні рішення, що підривають суверенітет і територіальну цілісність України та інших країн, групами та організаціями, які підтримують зовнішню агресію, а тому поділяють всю відповідальність за наслідки цієї агресії.

парє росія терорист протидія рашизму

Знак гривні
Знак гривні