Генасамблея ООН переважною більшістю засудила анексію українських територій. Проти лише 5 країн, включно з Росією (СПИСОК)

Генеральна Асамблея ООН на засіданні в середу ухвалила резолюцію із засудженням незаконних "референдумів", які Росія влаштувала на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Резолюцію підтримали 143 зі 193 членів Генасамблеї ООН, п'ять держав (Росія, Білорусь, Сирія, Північна Корея та Нікарагуа) проголосували проти, решта 35 утрималися під час голосування.

Таким чином, переважна більшість членів Організації – навіть більша, ніж під час засудження вторгнення РФ в Україну у березні – засудила незаконні дії РФ з анексії українських територій.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що це голосування у Генасамблеї ООН засвідчило важливу зміну ситуації на користь України.

"Декілька країн Африки, які раніше утримувалися під час голосувань або не брали в них участь, тепер проголосували «За». З їхніми лідерами у попередні тижні та місяці говорив президент Зеленський, я зустрічався з їхніми міністрами, і вони також були частиною першого в історії української дипломатії турне міністра закордонних справ країнами Африки.

Цей результат доводить: потрібно говорити з африканцями, азійцями, латиноамериканцями, доносити правду, переконувати. Історична резолюція ГА ООН продемонструвала, що Україну підтримали не лише наші євроатлантичні союзники, а й більше країн Глобального Півдня", – сказав Кулеба.

Fe5WA4iXoBwQw_p.jpg

Результати голосування

У документі, який підготувала Албанія, окрім засудження "референдумів", міститься заклик до держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ ООН не визнавати будь-які зміни статусу областей України, а також вимога до Росії скасувати анексію та вивести всі свої війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Також там міститься заклик "підтримки деескалації нинішньої ситуації та мирного вирішення конфлікту шляхом політичного діалогу, переговорів, посередництва та іншими мирними шляхами", але за умови дотримання принципів суверенітету й територіальної цілісності України.

Як відомо, Росія різко виступала проти ухвалення резолюції, а 30 вересня як постійний член Ради Безпеки ООН наклала вето на неї. Пізніше Москва безуспішно намагалася домогтися голосування за резолюцію в закритому режимі, стверджуючи, що відкрите голосування політизоване.

Голосування в Генеральній Асамблеї стало черговою поразкою Росії, яка стверджує, що анексія нею чотирьох українських областей відповідає міжнародному праву та Статуту ООН.

У своїй заяві президент США Джо Байден назвав резолюцію Генасамблеї ООН чітким сигналом, який світ надіслав Росії у відповідь на анексію українських територій.

"Сьогодні переважна більшість країн світу засудили незаконну спробу Росії здійснити силову анексію української території. 143 країни стали на бік свободи, суверенітету і територіальної цілісності. Лише 4 країни стали на бік Росії – Білорусь, Корейська Народно-Демократична Республіка, Нікарагуа та Сирія.

Нападаючи на ключові принципи Статуту ООН, Росія підриває самі основи міжнародного миру та безпеки. Ставки цього конфлікту зрозумілі для всіх – і світ надіслав чіткий сигнал у відповідь: Росія не може стерти з мапи суверенну державу. Росія не може змінювати кордони силою. Росія не може захопити територію іншої країни як свою власну. Україна має такі ж права, як і кожна інша суверенна країна. Вона повинна мати можливість обирати своє власне майбутнє, а її народ повинен мати можливість мирно жити в межах своїх міжнародно визнаних кордонів.

Майже через вісім місяців після початку цієї війни світ щойно продемонстрував, що він є більш згуртованим і більш рішучим, ніж будь-коли, щоб притягнути Росію до відповідальності за її порушення. Разом з Генеральною Асамблеєю ООН ми не потерпимо незаконних спроб анексії або крадіжки землі сусіда силою. Ми будемо відстоювати міжнародне право, Статут ООН та права і захист, які він надає Україні та її народу – як і кожній державі та народу в усьому світі", – йдеться у заяві.

Посол Великої Британії Мелінда Сіммонс прокоментувала ухвалення резолюції ООН. "Чудовий результат. 143 країни підтвердили, що всі незаконно анексовані Росією території є українськими, як вважає кожний українець. І що не можна порушувати міжнародні норми й не опинитись через це в ізоляції", – наголосила дипломатка.

Президент України Володимир Зеленський подякував Генасамблеї ООН за засудження псевдореферендумів на окупованих територіях.

"Вдячний 143 державам, які підтримали історичну резолюцію ГА ООН "Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН". Світ сказав своє слово – спроба анексії РФ нічого не варта і ніколи не буде визнана вільними націями. Україна поверне всі свої землі", – заявив Зеленський.

росія маргінал анексія окупація резолюція оон

Знак гривні
Знак гривні