"Ворог не пройде". Спецпризначенці відпрацьовують загрози біля кордону з Білоруссю (ФОТО, ВІДЕО)

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв перевірив готовність підрозділів спецпризначення до виконання завдань у Північній операційній зоні поблизу кордону з Білоруссю.

Про це повідомляє Командування Об'єднаних сил ЗС України.

Цього разу військові відпрацьовували проведення контрдиверсійних заходів: виявлення та знешкодження умовних диверсійно-розвідувальних груп, що пересуваються автотранспортом, а також знищення незаконних збройних формувань.

"Сьогодні на кордоні з Білоруссю дуже важливо зберігати пильність і тому постійне відпрацювання відповідних заходів спрямоване на забезпечення належного рівня захисту як цивільних, так і військових об’єктів від можливих терористичних загроз. Військовослужбовці тренуються в умовах, максимально наближених до реальних, – наголосив Сергій Наєв.

Снимок экрана 2022-10-11 082846.png

Скріншот з відео

За сценарієм навчань, до підрозділу надійшов сигнал про рух двох диверсійно-розвідувальних груп. Одна – у складі військової колони, інша – замаскована під мирних людей на цивільних автомобілях, що було відвертальним маневром.

"Взвод спеціального призначення у кількості двох груп прибув у вказаний район, заблокувавши при цьому напрямки руху ворожих диверсійно-розвідувальних груп. Підготувавши засідки, військові знешкодили техніку противника та захопили у полон диверсантів", – зауважив командир окремого загону спеціального призначення Андрій.

Снимок экрана 2022-10-11 083257.png

Скріншот з відео

Наступним етапом навчань став епізод зі знищення ворожого повітряного десанту. Командир підрозділу отримав вказівку заблокувати район із виявленою диверсійно-розвідувальною групою противника.

Окремий загін спеціального призначення, спільно з особовим складом резерву, висунувся у вказаний район. Спецпризначенці провели аеророзвідку, виявили супротивника, після чого передали дані артилеристам. Після того, як мінометниками був «відпрацьований» указаний квадрат, загін спеціального призначення вирушив на «зачистку». Тим часом особовий склад резерву вийшов на визначений рубіж та здійснив вогневу підтримку.

Снимок экрана 2022-10-11 083205.png

Скріншот з відео

Ці навчання проводяться систематично та спрямовані на те, щоб особовий склад знав як правильно діяти під час тих чи інших загроз.

"Тренування показало, що особовий склад готовий до терористичних загроз, які не виключені у майбутньому, – наголосив генерал-лейтенант Сергій Наєв. – З розвідувальної інформації, яка постійно оновлюється, ми знаємо, що такі можливості у ворога є. Відповідно, ми відпрацьовуємо заходи для унеможливлення проходу ворога на територію нашої країни".

Командувач також додав, що Білорусь зараз є союзником Росії в агресії проти України, тому сили оборони відпрацьовують весь спектр загроз.

військові навчання союзники рф білорусь загрози

Знак гривні
Знак гривні