Ексзаступнику керівника МОЗ Ковтонюка суд обрав запобіжний захід у справі про реєстр донорів

Печерський районний суд обрав запобіжний захід ексзаступнику міністра охорони здоровʼя Павлу Ковтонюку у справі про створення реєстру донорів.

Про це повідомляє LB.ua.

Прокурор наполягав на запобіжному заході у вигляді нічного домашнього арешту з електронним браслетом та вимогою здати закордонний паспорт. Втім суд відхилив клопотання прокуратури. І призначив особисте зобов’язання до 27 листопада.

Адвокат Ковтонюка Андрій Слюсар вважає, що підозра абсолютно необґрунтована, а запобіжний захід, пропонований прокурором, називає формальним підходом: "У нас є підозра – нам треба запобіжний", – сказав він.

Слюсар зауважив, що ексзаступник керівника МОЗ уже три роки не працює в міністерстві, документів, щоб приховувати, він не має, а за кордон виїжджати і так неможливо. 

"Застосування запобіжного заходу в цій ситуації недоцільне. Немає жодного ризику, якому можна було б запобігти таким чином. Ковтонюк до цього приходив до слідчого, і далі буде приходити. Мені здається, що вже слідчі будуть уникати його, а не навпаки. Бо підозра абсолютно необґрунтована, ми це будемо доводити і примушувати їх робити їхню роботу – збирати докази. Цього вимагає кодекс – слідчі повинні зібрати докази, які виправдовують особу, а не тільки ті, які її звинувачують", – пояснив Слюсар.

Адвокат переконаний, що провадження закриють на етапі розслідування.

Нагадаємо, 28 вересня Державне бюро розслідувань повідомило про підозру ексзаступнику міністра Павлу Ковтонюку, стверджуючи, що через його дії держбюджет втратив майже 2 мільйони гривень під час створення реєстру донорів. За даними ДБР, Ковтонюк підписав акт прийому-передачі програмного забезпечення цього реєстру, але воно не було передано до міністерства виконавцями замовлення.

ДБР підозрює Ковтонюка у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 5 років.

Читайте також: "Я б підписав ці документи знову". Екзаступник голови МОЗ Ковтонюк відповів на підозру в завданні збитків державі

дбр моз суд

Знак гривні
Знак гривні